İade edilen kargonun göndericiye ulaştığı nasıl anlaşılır?

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Kargoyu teslim almadan doğrudan iade istedim. Kargonun göndericiye ulaştığını nasıl anlarım?
1602571127281.png

İade edildi mesajı gelebilir veya direkt ücret iadesiyle anlayabilirsiniz.
Nereden aldınız?
Olay şöyle Nadir Kitap adlı siteden bir satıcıdan kitap aldık ve iade için bize referans numarası verdiler. Dün kargoyu getiren kurye'ye referans kodunu vererek iade edileceğini söyledik ve gitti kurye. Firma verdikleri referans numarasıyla ilgili herhangi bir işlem yapılmadığını söylüyor. Kargo şubesini aradığımda da verdiğimiz referans numarasıyla ilgili bir iade işlemi başlatılmadığı söyleniyor. Firma kitabın ücretini iade etmek için kitabın satıcıya ulaşması gerekli diyor fakat takip edemiyoruz şube referans numarasından iade işlemi yapmamış. Takip numarasından bakıldığında da bu şekilde görünüyor.

Ben N11 üzerinden kargo elime geçmeden iade işlemi yaptırmıştım. Benimki de herhangi bir takip numarası ile takip edilemiyordu ama 3 gün sonra para iade olmuştu. Bir şekilde ulaşır kargo.

Ben N11 üzerinden kargo elime geçmeden iade işlemi yaptırmıştım. Benimki de herhangi bir takip numarası ile takip edilemiyordu ama 3 gün sonra para iade olmuştu. Bir şekilde ulaşır kargo.
Burada asıl mesele şu firma ürünün alıcıya gerçekten ulaştığını nasıl kontrol edecek? Verdikleri referans numarasının amacı o zaten. Ne ben ne de firma ulaşıp ulaşmadığını anlayamayacak.

Ürünü almadan iade edince referans kodu kullanılmadan direkt göndericinin adresine gönderiyorlar sanırım.
Burada asıl mesele şu firma ürünün alıcıya gerçekten ulaştığını nasıl kontrol edecek? Verdikleri referans numarasının amacı o zaten. Ne ben ne de firma ulaşıp ulaşmadığını anlayamayacak.
Haklısınız nasıl kontrol edilecek belli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı