Steam İadesi karta gelmedi

gorkem17K

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, 3 gundur çok sinir oldum bu işten çözüm yolu bulamadım bir türlü. Size kısaca olayı anlatayım, cumartesi günü yani 2023/04 /01'de Steam üzerinden indirimli FIFA 23 aldım 209.99 try, ürunu aldiktan sonra fark ettim ki DirectX 12 istiyor. Benim ekran kartım DirectX 11 destekliyor, oyun için iade talebinde bulundum iade talebi bekledigimden uzun sürdü, bundan öncesinde Steam uzerinden Forza Horizon 4'ü de iade etmistim, iade talebi verdikten 10 saniye sonra direkt iadem sonuçlanip ücreti hesabima aktarilmisti ama bu seferki iade sonucu 2 Nisanda sonuclandi, iadem hesabima aktarildigi soylendi hesabimda bu miktarda bir para girisi olmadigini ogrendigimde bir gun daha bekledim ama yine gelmeyince banka ile iletişime gectim. Banka bu miktarda bu harcama iade edilmedigini bana soyledi ve ben de hemen Steam destek ile iletisime gectim, Steam ise bu miktarda para hesabinda var oldugu, eger yoksa kanit icin bakiye erisim bilgisi talep ettiler, şimdi benim ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? Banka birkaç gun daha bekleyin gelmezse yasal islem baslatalim dedi sizce ne yapmalıyım? Elim cok dolu Steam ile de bir iletisim numarasi yok, musteri temsilcileri vs Gmail'den destekten mesajlasmak zor yani anlasmak zor, ne yapmam gerek yardimci olabilecek var mı?

Steam'den kaynaklanmıyor genelde bu sorun bankayla alakalı. Bende 2 farklı kartla iade yaptım yakın bir zamanda İş Bankası kartıma 2 gün içerisinde gelmesine rağmen Ziraat Bankası kartıma 5 gün oldu hala gelmedi. Umuyorum Ziraat değildir. =)

Steamde paranın kalmayacağının garantisini veremem ancak güvencesini veririm.
Eğer iadeni karta istediysen bu iade karta 15 güne kadar uzayabilir. Yani 15 gün içine kadar gelmemesi normal.
Bende bir ara karta iade istedim kabul de oldu ancak 15 gün karta para akışı olmadı ve ben 15. gün biter bitmez destek ile iletişime geçtim 16. gün para karta iade oldu.
Senden kart bilgileri istiyorlar ise kartın son 4 hane cep telefonu, ve ad ve soyad gibi bilgileri verebilirsin.

Steam'den kaynaklanmıyor genelde bu sorun bankayla alakalı. Bende 2 farklı kartla iade yaptım yakın bir zamanda İş Bankası kartıma 2 gün içerisinde gelmesine rağmen Ziraat Bankası kartıma 5 gün oldu hala gelmedi. Umuyorum ziraat değildir. =)

Hocam Ziraat Bankası'yla aldım maalesef.

Steamde paranın kalmayacağının garantisini veremem ancak güvencesini veririm.
Eğer iadeni karta istediysen bu iade karta 15 güne kadar uzayabilir. Yani 15 gün içine kadar gelmemesi normal.
Bende bir ara karta iade istedim kabul de oldu ancak 15 gün karta para akışı olmadı ve ben 15. gün biter bitmez destek ile iletişime geçtim 16. gün para karta iade oldu.
Senden kart bilgileri istiyorlar ise kartın son 4 hane cep telefonu, ve ad ve soyad gibi bilgileri verebilirsin.
Sagolsin ustam, beklicem ozaman

Bence beklemelisin, bana 1 ayda gelmişti iade ücreti. (Ziraat Bankası)

Bu ziraatta oluyor zaten tüm sorunlar benim de ziraat.

Destan yazmışsın birader. 3-14 gün içinde geliyor.
😁

1 nisanda ürünü iade ediyorsun, 2 nisanda sonuçlanıyor olumlu olarak. Sadece paranın hesabına yatma süreci kalıyor. Bu durumda neye sinirleniyorsun ya da neyin heyecanını yaşıyorsun anlamadım gerçekten, ilk iaden normalden hızlı olmuş zaten, bir sorun yok yani.

Geri
Yukarı