IBAN'a her para gönderişte açıklama mı girilmeli?

Pier3

Femtopat
Geçenlerde böyle bir haber vardı galiba. IBAN'lara para atarken açıklama girilmeli mi hep? Ben şimdi abime para atsam onun için de mi açıklama yazmalıyım, herhangi bir dükkan işletmiyor?
Yoksa bu şunun gibi şeyler için mi sadece, ekşi sözlükte böyle bir başlık vardı sanırım. Adam eve yemek söylüyor ve kapıda kartla ödeyecek, gelen kişi cihaz bozuk IBAN atar mısın demiş. Sadece bu gibi şeylerde mi açıklama girilmeli?

Hayır. Açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Her işlemde açıklama yapmak zorunda olsaydınız banka bunu zaten zorunlu tutardı ve açıklama kısmını boş bırakarak gönderemezdiniz. Önemli olan doğru işlem türünü seçmiş olmanız.

Hayır. Açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Her işlemde açıklama yapmak zorunda olsaydınız banka bunu zaten zorunlu tutardı ve açıklama kısmını boş bırakarak gönderemezdiniz. Önemli olan doğru işlem türünü seçmiş olmanız.
Aile içi transfer için doğru işlem türü nedir ? Merak ettim ben hep bireysel ödeme diyorum.

Bu saatten sonra açıklama yazmalısınız diye düşünüyorum. IBAN ile ticaret yapanlar hakkında işlemler yapılacağına dair haberler var.

Geçenlerde böyle bir haber vardı galiba. IBAN'lara para atarken açıklama girilmeli mi hep? Ben şimdi abime para atsam onun için de mi açıklama yazmalıyım, herhangi bir dükkan işletmiyor?
Yoksa bu şunun gibi şeyler için mi sadece, ekşi sözlükte böyle bir başlık vardı sanırım. Adam eve yemek söylüyor ve kapıda kartla ödeyecek, gelen kişi cihaz bozuk IBAN atar mısın demiş. Sadece bu gibi şeylerde mi açıklama girilmeli?
O haberde açıklamaya bakmayacaklar direk kime ne kadar para attığına bakacaklar. Sizlik bir olay yok eğer işletme hesabınız varsa veya göndereceğiniz kişi yakınınız ise bakmayacaklar.

Daha önce hiç göndermediğiniz birisine veya ortalama gönderdiğiniz tutarlardan çok çok fazla gönderim sağlarsanız bankanın kontrolüne düşersiniz. Bu da 15 dakika sonra geçer hesabınıza.

Geri
Yukarı