İç lastik sürekli patlıyor

kubicayir

Picopat
Daha fazla  
İç lastiği sıfır, değişmeme rağmen sürekli 3-5 günde bir patlıyor. Neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 ayda 3 kere lastik patladı ve hepsinde şamyel delindi. Yama yaptırırken aklıma geldi jant içinde metal çıkıntı mı var acaba dedim harbiden varmış çok ince zar zor buldum ve çözüm olarak elektrik bandını jantin içinde 5-10 tur arttırarak kapladım ve artık şamyel janta temas etmiyor. Sorunsuz sıkıntısız patlamadan kullanıyorum şuan. Jant içini kontrol et derim👍

3 ayda 3 kere lastik patladı ve hepsinde şamyel delindi. Yama yaptırırken aklıma geldi jant içinde metal çıkıntı mı var acaba dedim harbiden varmış çok ince zar zor buldum ve çözüm olarak elektrik bandını jantin içinde 5-10 tur arttırarak kapladım ve artık şamyel janta temas etmiyor. Sorunsuz sıkıntısız patlamadan kullanıyorum şu an. Jant içini kontrol et derim👍

Hocam sizin dediğiniz yere lastik koyuyorlar genelde bende de o lastikten var ama açarsam bir de elektrik bandı ile dönerim garanti olsun.

Jant içinde koruyucu varsa yukarıda ki arkadaşın dediği gibi lastiğin içini kontrol edin şamyele temas edebilecek heryeri kontrol edin lastik patlaması ve yolda kalmak çok can sıkıcı durum çünkü.

Dış lastikte görünürde bir şey yok ama önceden civi falan batmıştı onların küçük deliği var o sıkıntı yaşatır mı?

Hocam işte o yüzden dedim dış lastiği çıkartıp içine iyice bakın görünürde bir şey var mı yalnız içine bakın tabii ki dikkatli olmak lazım elinize batmasın bir şey varsa çıkarın tekrar deneyin eğer yoksa ve devam ediyorsa dış lastiğide değiştirin bir de eğer dış lastikte ufak bir delik varsa da değiştirmeni öneririm çünkü iç lastik şişer şişer o delik iyice büyür bu şekilde de patlayabilir ya da yama yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı