İçine işletim sistemi kurmak için USB bellek tavsiyesi

Bütçe
150

Crennips2

Hectopat
Daha fazla  
USB belleğe Windows 10 veya başka bir işletim sistemi kuracağım, 128 GB tercih ediyorum, USB bellek ile Windows kullanmak sıkıntılı olur mu? Okuma yazma hızları kaç olmalı? Takılma-donma olur mu? Okuma-yazma hızı kaç olursa takılma-donma olmaz? 16 GB 3.0 USB belleğini 3.0 portundan Boot edemedim ama 2.0 ile oldu, alacağım USB bellekte de bu sorun olur mu? (Anakart: Gigabyte 990FXA-UD3 rev 4, BIOS güncel, sitesinde 3.0 sürücüsünü indirip kurmak gerekiyor)

Bu iş için harici SSD alman daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Flash bellek sürekli işlem yapacağı için ısınacaktır. Uzun süreli kullanım için tasarlanmadığı için de kısa süre içerisinde arızalanma olasılığı çok yüksek.

Bu iş için harici SSD alman daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Flash bellek sürekli işlem yapacağı için ısınacaktır. Uzun süreli kullanım için tasarlanmadığı için de kısa süre içerisinde arızalanma olasılığı çok yüksek.
SSD olmaz, taşınabilirlik önemli, haftada 1-2 gün 3-5 saat kullanırım, bu kadar kullanımdan sorun çıkar mı ki? hem 5 yıl garantili USB bellekler de var.

Riskli işlemler için kullanacağım, veri kaybetme riskim olduğu için arşiv Harddiskini ve sistemin kurulu olduğu SSD'yi çıkartıp flaş belleğe kurduğum sistemi başlatacağım, sürekli bir kullanım olmayacak, zaten çok iyi performans beklemiyorum, okuma-yazma hızı yüksek olan bir usb fazla takılma-donma yapmadan iş görebilirse yeterli olur, bir de bu USB 3.0-3.1 belleklerde boot sıkıntısı olmaz umarım.

Windows'u harici olarak çalıştırmak için 150 TL'lik flashdiskler çok yavaş kalır. Tavsiyem, 120 GB SSD alın 40 liralık bir usb 3.0 disk kutusuna takıp onu da bilgisayara usbden bağlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı