iCloud depolama alanı nasıl kullanılır?

NLRezonance

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gayrimeşru danışmanı
200 GB depolama aldım ve telefonumun depolama alanı tamamen dolu. Ben galerimi vesaire tamamını iClouduma atmak istiyorum yani bir nevi depolamamı azaltmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Selamlar, ayarlardan iCloud kısmına girin, sonrasında fotoğraflar kısmına girin. Bu bölümde iCloud fotoğrafları ayarını açın ve IPhone'da en iyi saklama seçeneğini seçin. Böylelikle fotoğraflarınızın kapladığı alan azalacaktır.

Selam, ayarlardan iCloud kısmına girin, sonrasında fotoğraflar kısmına girin. Bu bölümde iCloud fotoğrafları ayarını açın ve IPhone'da en iyi saklama seçeneğini seçin. Böylelikle fotoğraflarınızın kapladığı alan azalacaktır.

Evet bunu yaptım fakat daha da azalmasını istiyorum lütfen acil yardımcı olun. Örneğin yapmak istediğim galerimdeki tüm fotoğrafların gidip iclouda yerleşmesi. Ayrıca diğer sorum sizin dediğinz gibi yaptığımda fotoğrafların kalitesi düştü özgün olanı kaydet dediğimde kalite tekrardan düzelir mi?

Bildiğim kadarıyla fotoğrafların yedeklenmesi için biraz bekledikten sonra kapladığı alanın azalması gerek. Kendim 32 GB iPhone 7 kullanmaktayım ve 9 bin fotoğraf ICloud'da yedekli bir durumda, telefonda ise 1 GB yer kaplıyor. Biraz beklerseniz kapladığı alanın azalacağını düşünüyorum. Diğer sorunuzda ise kalite düzelir ama depolama alanına ihtiyacınız varsa dediğim seçeneği seçmeniz daha iyi olur. Zaten tam çözünürlükteki halini istediğiniz zaman indirebiliyorsunuz.

Bildiğim kadarıyla fotoğrafların yedeklenmesi için biraz bekledikten sonra kapladığı alanın azalması gerek. Kendim 32 GB iPhone 7 kullanmaktayım ve 9 bin fotoğraf ICloud'da yedekli bir durumda, telefonda ise 1 GB yer kaplıyor. Biraz beklerseniz kapladığı alanın azalacağını düşünüyorum. Diğer sorunuzda ise kalite düzelir ama depolama alanına ihtiyacınız varsa dediğim seçeneği seçmeniz daha iyi olur. Zaten tam çözünürlükteki halini istediğiniz zaman indirebiliyorsunuz.

Hocam şu an bulunduğum durumu söyleyeyim tüm akrabalar evde ve benim bu sorunu çözmemi bekliyorlar eğer çözemezsem vay halime. Şu an 200 GB kullanılabilir depolama alanı mevcut ama fotoğraflar iclouda yüklenmiyor. 1. sorum tam çözünürlükteki halini nereden indirebilirim 2. sorum bu fotoğrafları nasıl iclouda yükleyebilirim fotoğraflar bölümünde iclouda yedekleme açık fakat 3 fotoğraf yükledi sadece.

Dosya Ekleri

• 5af6a5a3-9ed2-4f1e-8ae1-c6c4fb16068e.jpg
    5af6a5a3-9ed2-4f1e-8ae1-c6c4fb16068e.jpg
    73,3 KB · Görüntüleme: 55
  • de8c14a2-3a73-4534-9289-34d57a6ecdca.jpg
    de8c14a2-3a73-4534-9289-34d57a6ecdca.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 64
Hocam cihazınız güç tasarrufu modunda yedekleme yapmıyor olabilir, bir galeriye gidip aşağıya kaydırın orada size yedekleme yapıp yapmadığına dair bilgi vermesi lazım.

Hocam şu an bulunduğum durumu söyleyeyim tüm akrabalar evde ve benim bu sorunu çözmemi bekliyorlar eğer çözemezsem vay halime. Şu an 200 GB kullanılabilir depolama alanı mevcut ama fotoğraflar iclouda yüklenmiyor. 1. sorum tam çözünürlükteki halini nereden indirebilirim 2. sorum bu fotoğrafları nasıl iclouda yükleyebilirim fotoğraflar bölümünde iclouda yedekleme açık fakat 3 fotoğraf yükledi sadece.

Aynı zamanda cihazınızı şarja takın pilin düşük olmasıda yedeklemeyi engelliyor.

İnternetiniz olduğu sürece galerinizde gezdiğinizde tam sürüm halini görüyorsunuz, eğer göremezseniz icloud.comdan da fotoğraflarınıza erişip indirebilirsiniz.

200 GB depolama aldım ve telefonumun depolama alanı tamamen dolu. Ben galerimi vesaire tamamını iClouduma atmak istiyorum yani bir nevi depolamamı azaltmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Telefonu şarja takın, ekranını kapatın ve bekleyin, bütün fotoğrafları aynı anda ICloud'a atmıyor.

Hocam cihazınız güç tasarrufu modunda yedekleme yapmıyor olabilir, bir galeriye gidip aşağıya kaydırın orada size yedekleme yapıp yapmadığına dair bilgi vermesi lazım.

Aynı zamanda cihazınızı şarja takın pilin düşük olmasıda yedeklemeyi engelliyor.

İnternetiniz olduğu sürece galerinizde gezdiğinizde tam sürüm halini görüyorsunuz, eğer göremezseniz iCloud.comdan da fotoğraflarınıza erişip indirebilirsiniz.

Telefon şu an şarjda ve bekliyorum yüklenmesini. Ayrıca saklama alanı yetersiz diye yedeklemeyi durduruyormuş dediklerine göre. Yedeklemeyi sürdür dediğimde durduruyor.

Dosya Ekleri

• S.jpg
    S.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 46
Telefonu düşük güç modundan çıkartın. Ayrıca düşük veri modunuda kapatın.

Fotoğrafların yanında ünlem çıkıyor ve aşırı blurlu gorunuyor.

İnternetiniz olduğu sürece galerinizde gezdiğinizde tam sürüm halini görüyorsunuz, eğer göremezseniz iCloud.comdan da fotoğraflarınıza erişip indirebilirsiniz.

Hocam işe yaramadı maalesef. Yeterli depolama alanı yok diyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı