iCloud uzantılı maili vs Gmail

Apple'ın sitesinden adaptör satın alacağım fakat kayıt olmamı istiyor, Gmail hesabımla kayıt olursam daha sonra iCloud uzantısıyla Apple kimliği oluşturabilirim değil mi? Aynı telefon numarasıyla 2 hesap açmak sorun yaratmaz inşallah.
Tavsiyem tek hesap üzerinden işinizi görmeniz. Ben ilk başta Gmail adresimi kullandım Apple kimliği oluşturulurken ve sıkıntısız kullandım. Ayrıca hesap açma gereği hiç duymadım. 7-8 yıldır kullanıyorum.

Tavsiyem tek hesap üzerinden işinizi görmeniz. Ben ilk başında Gmail adresimi kullandım Apple kimliği oluşturulurken ve sıkıntısız kullandım. Ayrıca hesap açma gereği hiç duymadım. 7-8 yıldır kullanıyorum.

Anladım çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

Apple hesabı oluşturulurken Gmail adresimi kullanıyorum sadece. Fark sadece mail adresinde. Tüm servisler aktif olarak çalışıyor. Hem iPhone hem de Mac bilgisayarımda kullanıyorum ve yedeklemeler tıkır tıkır çalışıyor depolama dahil.

"Apple Kimliği hesabınız iCloud ve diğer Apple hizmetlerine erişmek için kullandığınız hesaptır. Apple Kimliğinizi kullanarak bir aygıta giriş yaptığınızda ICloud'da sakladığınız tüm fotoğraflara, dosyalara ve diğer verilere erişirsiniz." Sen Apple kimliğini iCloud ile oluşturursan iCloud yedeklemelerini yapabilirsin ama Gmail servisi üzerinden Apple ID oluşturursan iCloud Fotoğrafları kullanamazsın. iCloud servisin aktif değil neye göre ICloud'a yedekleme yapacak cihaz. Drive ve benzeri uygulamalara yedekleme yaparsın o da iCloud Fotoğraflar kadar verimli değil. Ya bir de merak ediyorum madem yedekleme yaptın hangi servis üzerinden fotoğraflarına erişiyordun? Apple kimliği ile fotoğraf yedeklemesi yapıldığını falan mı sanıyorsun?

Son düzenleme:
"Apple Kimliği hesabınız iCloud ve diğer Apple hizmetlerine erişmek için kullandığınız hesaptır. Apple Kimliğinizi kullanarak bir aygıta giriş yaptığınızda iCloud’da sakladığınız tüm fotoğraflara, dosyalara ve diğer verilere erişirsiniz." Sen apple kimliğini icloud ile oluşturursan İcloud yedeklemelerini yapabilirsin ama Gmail servisi üzerinden yedekleme yaparsan İcloud Fotoğrafları kullanamazsın. İcloud servisin aktif değil neye göre İcloud a yedekleme yapacak cihaz. Drive ve benzeri uygulamalara yedekleme yaparsın o da İcloud Fotoğraflar kadar verimli değil.
Google servisini kullandığımı iddia etmedim zaten. Apple kimliğini Gmail hesabımla oluşturdum. Ki zaten konu sahibinin de sorduğu şey buydu. Gmail adresini kullanarak Apple kimliğini oluşturmanın sıkıntı yaratıp yaratmayacağını sormuştu, olmayacağını söyledim. Yani kişinin ayrıca icloud uzantılı bir maille Apple kimliği oluşturmasına gerek yok.

Gmail servisini kullandığımı iddia etmedim zaten. Apple kimliğini Gmail hesabımla oluşturdum. Ki zaten konu sahibinin de sorduğu şey buydu. Gmail adresini kullanarak Apple kimliğini oluşturmanın sıkıntı yaratıp yaratmayacağını sormuştu, olmayacağını söyledim. Yani kişinin ayrıca iCloud uzantılı bir maille Apple kimliği oluşturmasında gerek yok.

Yaratmaz, ben de yaratır demedim isterse Yandex'le açsın ama sen konuya dahil olup "yooo iclouda gerek yok Gmail'ya da başka servis ile hesap açsan da aktif olmayan iCloud üzerinden fotoğraf yedeklemesi yapar" dedin. iCloud hesabı ile kullanabildiği kadar verimli kullanamaz. Yedeklemeler konusunda sorun yaşar. Diyorum ben de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaratmaz, ben de yaratır demedim isterse Yandex'le açsın ama sen konuya dahil olup "yooo iclouda gerek yok Gmail'ya da başka servis ile hesap açsan da aktif olmayan iCloud üzerinden fotoğraf yedeklemesi yapar" dedin. iCloud hesabı ile kullanabildiği kadar verimli kullanamaz. Yedeklemeler konusunda sorun yaşar. Diyorum ben de.
Hangi mail adresiyle olursa olsun o mail adresiyle Apple kimliği oluşturduğu takdirde tüm Apple servislerini kullanabilir. Yıllardır kullandığım şey neticesinde. Lütfen üslubunuza da dikkat edin ve kurmadığım cümleyi bana yüklemeyin.

Hangi mail adresiyle olursa olsun o mail adresiyle Apple kimliği oluşturduğu takdirde tüm Apple servislerini kullanabilir. Lütfen üslûbunuza da dikkat edin.
Erişmek ayrı yedekleme yapmak ayrı şeyler. Ben burada sorunsuz kullanırsın ama İcloud servisi ile yedeklemeler vs yapamazsın, kullandığın servis ile yedeklemeler yaparsın ama bu da İcloud kadar verimli olmaz diyorum sen inatla "Yoo yaptım" deyip yanlış bilgilendiriyorsun. Apple ID ile cihazın her uygulamasını kullanır ama Gmail, yandex yahoo vs ile ilişkilendirdiği Apple ID si ile sadece o servislerin sunduğu uygulamalar ile yedekleme yapabilir, Bak "İcloud ile yedekle" "Apple ID ile yedekle" değil fark burada.
1672396309623.png

@Eiesenhower Şu an kullanmış olduğum Gmail hesabımla ilişkili olan Apple kimliği ve yedekleme kapasitem. Demek ki Gmail adresiyle oluşturulan Apple kimliği ile iCloud yedeklemesi yapılabiliyormuş.

Dosya Ekleri

• IMG_66605844C84A-1.jpeg
    IMG_66605844C84A-1.jpeg
    80,4 KB · Görüntüleme: 126

Yeni konular

Geri
Yukarı