iCloud yedeklemesinin veri boyutu çok büyük olması

Sterben

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Sorunum kısaca başlıktaki gibi. Zaten iOS 11 GM kullanıyordum ama ona da güncelleyerek geçtiğimden ve uzun zamandır sıfırlama yapmadığımdan cihazın iOS 11'e rahat başlaması için verilerimi iTunes ile yedekledim, geri yüklemeyle iOS 11'i yükledim ve işlem bitince iTunes ile yedeğimi geri yükledim. Buraya kadar bir problem yok. Fakat iCloud'a yedekleme yapmak istediğimde sonraki yedekleme büyüklüğünün 5 GB'tan fazla olduğunu gördüm. Cihaz sanki iCloud'a daha önce yedekleme yapmamışım gibi bütün fotoğraf arşivimi de yedeklemeye çalışıyor. Ama aynı fotoğraflar zaten var iCloud hesabımda. Bunun bir çözümü var mıdır? Eğer bir çözümü yoksa Ekim ayında yedeklemem gerekecek (AKK'yi aştığımdan hızım 5 Mbps :().

Sorunun çözümünü buldum. Öncelikle Ayarlar > İsminiz > iCloud >Fotoğraflar'a girin ve İndir ve Orjinalini Koru (İngilizce kullandığımdan Apple'ın Türkçe'sini nasıl yazdığını bilmiyorum) seçeneğini seçin. Eğer fotoğraflarınız benimki gibi zaten iCloud'ta varsa Fotoğraflar uygulaması fotoğraf ve video sayınıza bağlı olarak iCloud'a yüklediğini söyleyecek (Fotoğraflar uygulamasının en alt kısmında). Fakat fotoğraflar zaten iCloud'ta olduğundan bu işlem fazla uzun sürmemeli (2000 küsur fotoğraflarım için 1 saatten biraz daha az sürdü). Artık iCloud yedeklemesi yapmak istediğimizde bütün arşivi tekrar yedeklemeyecek ve daha makul bir yedekleme boyutu çıkacak. Fakat bu fotoğraflarım yedeklenmiyor demek değil, cihazınız şarja takılıyken ve bir WiFi ağına bağlıyken yeni çekeceğiniz fotoğrafları da otomatik olarak yedekleyecek.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı