Çözüldü iCloud'da yedeklenmiş olan fotoğrafları silince galeriden de silinir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ErenKr

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yaşadığım bir problemden dolayı yardımınıza ihtiyacım var. Görsellerde de gördüğünüz üzere ben şu an da WhatsApp'ımı yedekleyemiyorum. Bunun sebebi ise iCloud'da yeterli alanımın olmaması. Diğer fotoğrafta da gördüğünüz üzere iCloud da benim fotoğraflarımı kendisi otomatik olarak yedeklemiş. Ben bu ayarı daha yeni kapadım ama olan olmuş yedeklemiş artık. Benim asıl soracağım soru şu ise ben bu iCloud'daki yedeklenmiş fotoğrafları silersem galerimden de silinir mi? Çünkü o yedeklenmiş fotoğrafları silmem şart. WhatsApp da önemli. Onu da yedeklemek zorundayım. İstediğim şey şu iCloud da ki yedeklenmiş fotoğrafları sileyim, WhatsApp'ımı yedekleyebileyim ve o yedeklenmiş fotoğrafları sildiğimde galerimden gitmesin. Var mıdır bir çözümü?

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
iCloud Fotoğraflarını kapatmak için;
  • Ayarlar > İsminiz > iCloud > Fotoğraflar adımından İndir ve Özgünleri Tut seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.
  • Ayarlar > İsminiz > iCloud > Fotoğraflar > Alanı Yönet ekranında iCloud'dan Silin ve Kapatın düğmesine dokunarak fotoğrafları iCloud'dan silin ve yedeklemeyi kapatın. Bu işlem, fotoğrafları 30 gün içinde iCloud'dan silecektir.
İpucu: iCloud saklama alanınızda yer açmak için WhatsApp ve iCloud videolarınızı harici olarak yedeklemeyi düşünün. Ek olarak, WhatsApp yedeğini sadece iCloud'a yükleyin, ayrıca aygıt yedeğine yüklemeyin. Bunun için;
  • Ayarlar > İsminiz > iCloud > ICLOUD'U KULLANAN UYGULAMALAR > Tümünü Göster > WhatsApp'ın anahtarını açın.
  • Ayarlar > İsminiz > iCloud > AYGIT YEDEKLEMELERİ > iCloud Yedekleme adımından WhatsApp'ın yanındaki anahtarı kapatın.
iCloud Fotoğraflarını kapatmak için;
  • Ayarlar > İsminiz > iCloud > Fotoğraflar adımından İndir ve Özgünleri Tut seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.
  • Ayarlar > İsminiz > iCloud > Fotoğraflar > Alanı Yönet ekranında iCloud'dan Silin ve Kapatın düğmesine dokunarak fotoğrafları iCloud'dan silin ve yedeklemeyi kapatın. Bu işlem, fotoğrafları 30 gün içinde iCloud'dan silecektir.
İpucu: iCloud saklama alanınızda yer açmak için WhatsApp ve iCloud videolarınızı harici olarak yedeklemeyi düşünün. Ek olarak, WhatsApp yedeğini sadece iCloud'a yükleyin, ayrıca aygıt yedeğine yüklemeyin. Bunun için;
  • Ayarlar > İsminiz > iCloud > ICLOUD'U KULLANAN UYGULAMALAR > Tümünü Göster > WhatsApp'ın anahtarını açın.
  • Ayarlar > İsminiz > iCloud > AYGIT YEDEKLEMELERİ > iCloud Yedekleme adımından WhatsApp'ın yanındaki anahtarı kapatın.

Son düzenleme:
Çözüm
iCloud fotoğraflarını kapatmak için;
  • Ayarlar > isminiz > iCloud > fotoğraflar adımından indir ve özgünleri tut seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.
  • Ayarlar > isminiz > iCloud > fotoğraflar > alanı yönet ekranında ICloud'dan silin ve kapatın düğmesine dokunarak fotoğrafları ICloud'dan silin ve yedeklemeyi kapatın. Bu işlem, fotoğrafları 30 gün içinde ICloud'dan silecektir.
İpucu: iCloud saklama alanınızda yer açmak için WhatsApp ve iCloud videolarınızı harici olarak yedeklemeyi düşünün. Ek olarak, WhatsApp yedeğini sadece ICloud'a yükleyin, ayrıca aygıt yedeğine yüklemeyin. Bunun için;
  • Ayarlar > isminiz > iCloud > ICloud'u kullanan uygulamalar > tümünü göster > WhatsApp'ın anahtarını açın.
  • Ayarlar > isminiz > iCloud > aygıt yedeklemeleri > iCloud yedekleme adımından WhatsApp'ın yanındaki anahtarı kapatın.

Her şeyi dediğin gibi yaptım işe yaradı fakat sadece indir ve özgünleri tut seçeneği mevcut değil onun harici yaptım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-01-02 saat 15.16.19_c1d847ae.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-02 saat 15.16.19_c1d847ae.jpg
    54,5 KB · Görüntüleme: 30
Her şeyi dediğin gibi yaptım işe yaradı fakat sadece indir ve özgünleri tut seçeneği mevcut değil onun harici yaptım.
Bu iPhone'u Eşzamanla anahtarı açık olmalı.
Aklınızda bulunsun, işlerin ters gitme ihtimaline karşı verilerinizin bir yedeğini bulundurun.

Geri
Yukarı