Çözüldü iCloud'daki dosyalar iPad 8'in Kitaplar uygulamasına nasıl indirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
iPad 8'e sahibim. 11 yıllık iOS deneyimime rağmen iCloud kullanmayı bugüne kadar reddetmiştim. Ne yazık ki bugün kullanma hatasına düştüm.

32 GB olmasından dolayı sistem verileri hafızayı şişirdiği için ancak 10 GB'tan fazla boş yerim vardı. Kitaplarımı iCloud Drive'a atınca 800 MB alan daha yedi ve 9.22 GB alanım kaldı. Kaplanan alan azalır sanmıştım, tam tersi oldu. Sonra da kitapları geri indirmeyi bulamadım ve dolayısıyla iCloud Drive'ı da kapatamadım. Ne yaptıysam çözüm bulan birisini de göremedim. Yani, iCloud Drive eşitlemesini kapatınca kitaplarım tabletten uçup gidiyor. Tekrar açınca geri geliyor. Böyle olmasını istemiyorum. Eskiye dönmek istiyorum.

Son çare olarak kitapları, yapabiliyorsam, iCloud Drive'dan bilgisayara indirip tekrar tablete atacağım ama üstüne yaptığım işaretlemeler kalır mı, yeniden düzenlenebilir mi bilmiyorum. O da biraz ayrı düşündürdü.

Çözümü bilen var mı?

Çözdüm.

Çözüm Yolu 1:
Başka Apple cihazınız yoksa kitaplar uygulamasındaki kitaplarınızı dosyalara aktarın. Ardından Kitaplar uygulamasındaki her şeyi hem iCloud hem de iPad'den silip, iCloud yedeklemesini de Drive'ı da kapatıp tekrar dosyalardan Kitaplar uygulamasına atın. iCloud'da olmayacaklar.

Çözüm Yolu 2: Başka Apple cihazınız varsa AirDrop ile kitaplar uygulamasındaki kitaplarınızı diğer cihaza gönderin. Dosyalara ya da onun kitaplar kısmına atmanız fark etmez. Ardından Kitaplar uygulamasındaki her şeyi hem iCloud hem de iPad'den silip, iCloud yedeklemesini de Drive'ı da kapatıp tekrar diğer cihazdan geri aktarın. iCloud'da olmayacaklar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı