iCUE 220T Airflow fan bağlantısı

Diğer fanların kablosunu takmadan çalıştırmanın yolu yoktur herhalde :D Anakartınızda 1 tane fan girişi var. Fanlar kendi kendine dönmeyeceğine göre çoğaltıcı veya dönüştürücü almanız gerekiyor. Çoğaltıcı önermiyorum, tek bir sokete çok yük bindiriyor. PSU'dan çıkan SATA veya Molex kablosunu 3 Pin'e çeviren bir dönüştürücü almalısınız. Benim attığım bir örnek.
Bunu da tercih edebilirsiniz. Bununla fanların hızını anakartınızın programı ile kontrol edersiniz. Eğer önce ki attığımı alırsanız çoğaltıcı üzerinde anahtar var, her seferinde kasa kapağını açmanız gerekecek.
Merhaba, attığınız linkteki ürün yorumlarında 3 pin ile bağlanan fanların tam hızda döndüğü söylenmiş. Ben de sizin gibi 3 pinli 3 fanı olan 220T modelini kullanmaktayım ve hâlihazırda bir tanesinin hızını 4 pinli SYS_FAN girişinden kontrol edebiliyorum.
İleride yapacağım fan eklemelerini de düşünerek bana fan hızını ayarlayabileceğim bir çoğaltıcı önerir misiniz?
Anakart: B450M S2H V2

Merhaba, attığınız linkteki ürün yorumlarında 3 pin ile bağlanan fanların tam hızda döndüğü söylenmiş. Ben de sizin gibi 3 pinli 3 fanı olan 220T modelini kullanmaktayım ve hâlihazırda bir tanesinin hızını 4 pinli SYS_FAN girişinden kontrol edebiliyorum.
İleride yapacağım fan eklemelerini de düşünerek bana fan hızını ayarlayabileceğim bir çoğaltıcı önerir misiniz?
Anakart: B450M S2H V2

Ben bunu kullanıyorum. 3 modu var. Kapalı-Low-High olmak üzere. Ben Low'da kullanıyorum. High'da çok ses çıkartıyor.

Bunları önermiyorum. Tüm fanların gücünü tek bir soketten alıyor bu yüzden verimsiz çalışıyor.
Bunu nereden uydurdunuz? :)

SYS fan girişleri 1A e kadar sıkıntısız güç verebilir. Piyasada ki ARGB kaliteli fanlar ortama 0.30A, ARGB olmayanlar 0.15-25 arası değişir. Yani özetle o SYS fan girişine 3 tane ARGB fan bile taksan hiç bir sıkıntı olmaz. Verimsiz çalışma olayını da net sallamışsınız zaten :) fan çok rahat gücünü alabiliyorken verimsiz çalışma falan ilginç. Bence bu tür konularda volt, amper gibi kavramları iyi öğrenmeniz lazım yoksa böyle bilgisizce yorumlarla insanları yanlış yönlendirirsiniz.

Bunu nereden uydurdunuz? :)

SYS fan girişleri 1A e kadar sıkıntısız güç verebilir. Piyasada ki ARGB kaliteli fanlar ortama 0.30A, ARGB olmayanlar 0.15-25 arası değişir. Yani özetle o SYS fan girişine 3 tane ARGB fan bile taksan hiç bir sıkıntı olmaz. Verimsiz çalışma olayını da net sallamışsınız zaten :) fan çok rahat gücünü alabiliyorken verimsiz çalışma falan ilginç. Bence bu tür konularda volt, amper gibi kavramları iyi öğrenmeniz lazım yoksa böyle bilgisizce yorumlarla insanları yanlış yönlendirirsiniz.
Haklısın

Yeni konular

Geri
Yukarı