iCUE 465X vs iCUE H150I RGB Pro XT

Xenithral

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 5600 4.65GHz PBO
MOBO: ASUS B450M DRAGON
GPU: PALIT RTX 3060
DISPLAY: AOC 25G3ZM 240Hz 0.5Ms AH-VA
Selamlar, kısa süre içerisinde Almanya'ya gidip birkaç ay kalacağım. Bu süre zarfında elimde 2500EURO civarı olacak ve bir kısmını bilgisayarımı güçlendirmek yeirne kozmetiğine harcamak istiyorum. Corsair Spec Delta kasam yerine iCUE 465X, Wraith Prism soğutucum yerine de iCUE H150I RGB Pro XT düşünüyorum. Çok da pahalı değiller şahsımca. Genel olarak sistemim R7 2700X, Zotac 1660S, 32 GB XPG D60G bellek, Tomahawk Max ve Spec Delta RGB'den oluşuyor. Belki bu sistem için biraz gereksiz fiyatta kozmetik harcaması gerekebilir fakat pek oyun oynamıyorum ve uzun süre değiştirmek istemeyeceğim hoş bir tasarım oluşturmak istiyorum. Fikirleriniz nelerdir bu ikiliyi almamı önerir misiniz ya da farklı bir yorum yapabilirsiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair iCUE 465X almanı kesinlikle öneririm.
WarCry gibi bir kasadan geçince sistem üşümeye başladı 🤣
Sıvı soğutmayı bilmiyorum.

iCUE 465X önermem hocam, ileri zamanlarda 240MM sıvı soğutma alırsanız öne takmak zorunda kalırsınız ve ön panelin bütün o görünüşü boşa gider. Corsair sevdalısıysanız 4000X RGB kasasını da seçebilirsiniz.

iCUE 465X önermem hocam, ileri zamanlarda 240MM sıvı soğutma alırsanız öne takmak zorunda kalırsınız ve ön panelin bütün o görünüşü boşa gider. Corsair sevdalısıysanız 4000X RGB kasasını da seçebilirsiniz.
Pek bir sevdam yok açıkçası sadece güzel olduğu için tercih etmek istiyorum, ileride takarsam yine 360MM takarım. O sorun olur mu peki?

Ön tarafa takabilirsiniz sadece. Kozmetiğe harcamak istiyorum demişsiniz, bence güzel bir kasa alın en başta. XPG BattleCruiser ve Cooler Master TD500 Mesh Beyaz kasalarına bakabilirsiniz, bu kasalar daha geniş.

Ön tarafa takabilirsiniz sadece. Kozmetiğe harcamak istiyorum demişsiniz, bence güzel bir kasa alın en başta. XPG BattleCruiser ve Cooler Master TD500 Mesh Beyaz kasalarına bakabilirsiniz, bu kasalar daha geniş.
Üst tarafın 360MM sıvı soğutma desteği olduğu yazıyordu QP'de sanırsam, dediğin modellere bakayım yine de.
Bunu önerir misin peki eğer 360mm olmuyorsa Corsair'a?

Son düzenleme:
Üst tarafın 360MM sıvı soğutma desteği olduğu yazıyordu QP'de sanırsam, dediğin modellere bakayım yine de.

Bunu önerir misin peki eğer 360mm olmuyorsa Corsair'a?
Hocam 465X kasasında üst tarafa bile 240MM takamıyoruz RAM'lere çakıştığı için. Tabii bellekleriniz düşük profilli bellekler ise takabilirsiniz. Ayrıca üst tarafa 3 tane 120mm fan bile takamıyorsunuz. Attığınız kasayı öneririm, güzel kasa ve bayağı büyük.

Hocam 465X kasasında üst tarafa bile 240MM takamıyoruz RAM'lere çakıştığı için. Tabii bellekleriniz düşük profilli bellekler ise takabilirsiniz. Ayrıca üst tarafa 3 tane 120mm fan bile takamıyorsunuz. Attığınız kasayı öneririm, güzel kasa ve bayağı büyük.
Ekran kartını hava akışı sorunu olmadan dik takacağım şık bir kasa önerir misin?
Kasa olarak P500A bakılabilir.
ROG Strix Helios ve hoşuma gitti, 360MM sıvı soğutma ve ekran kartını dik takabilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı