iCUE ve MSI Center Çakışması

Jaykover

Kilopat
Yer
Beyoğlu
Daha fazla  
Selamlar. Kasamdaki tüm ARGB ürünleri senkron edebilmek adına MSI Center programını kurdum. Anakart, kasa üzerindeki ışıklandırmalar, fanlar, ekran kartı ve sıvı soğutma senkron halinde çalıştı. Ancak RAM'lerin de bu senkrona dahil olabilmesi için iCUE yazılımını kurdum ve sorunlar burada başladı. Şimdi, MSI Center üzerinden ayarlamaya çalıştığımda kasa üzerindeki ışıklar ve fanlar senkron olmuyor. Misal; sabit renklerden beyazı seçiyorum, anakart, RAM'ler, ekran kartı, sıvı soğutma yanıt veriyor ama kasa ve kasa fanları kırmızı oluyor, mavi oluyor. Evet sabit renkte kalıyor ama istediğim rengi atayamıyor.

Çözüm için MSI Center'ı da ICUE'yu da sildim ama nafile. Tüm değişiklikleri programları kurmadan önceki haline resetlemenin bir yolu var mı? Ya da benzer durumla karşılaşmış olan biri?

Şimdiden teşekkürler.

Hocam merhaba ICUE üzerinden sadece Corsair ürünlerinin ışıklandırmasını ayarlarsan sorun ortadan kalkar. Çünkü corsairin renk pigmentleri ile zaten MSI ürünlerinin renk pigmentleri aynı değil. Benim anakart asus ramler corsair kasa cooler master ekran kartı MSİ, hepsini kendi programından ayarlıyorum senkron yapmaya çalışınca bozuluyor.

İşte bu yüzden bilgisayar toplarken 1 marka tercih edin diyorlar hep.

Mesela ben tüm kasa ürünlerimi Corsair'den aldım. Bunun dışında anakartım ve ekran kartımı Asus'tan aldım. Dolayısıyla Asus Armoury Create'i bile kurmam gerekmedi ilk başta. iCUE ile tamamen senkron olabiliyor anakartın LED'i de, ekran kartının LED'i de. Tüm ayarlarımı iCUE üzerinden yapıyorum.

Ama başka başka ürünler var ise (iCUE desteği olmayan markalar) senkronizasyon yapamazsınız.

Mesela ben tüm kasa ürünlerimi Corsair'den aldım. Bunun dışında anakartım ve ekran kartımı Asus'tan aldım. Dolayısıyla Asus Armoury Create'i bile kurmam gerekmedi ilk başta. iCUE ile tamamen senkron olabiliyor anakartın LED'i de, ekran kartının LED'i de. Tüm ayarlarımı iCUE üzerinden yapıyorum.

Ama başka başka ürünler var ise (iCUE desreği olmayan markalar) senkronizasyon yapamazsınız

Hocam merhaba ICUE üzerinden sadece Corsair ürünlerinin ışıklandırmasını ayarlarsan sorun ortadan kalkar. Çünkü corsairin renk pigmentleri ile zaten MSI ürünlerinin renk pigmentleri aynı değil. Benim anakart asus ramler corsair kasa cooler master ekran kartı MSİ, hepsini kendi programından ayarlıyorum senkron yapmaya çalışınca bozuluyor.
Evet hocam denedim ancak yine olmuyor. iCUE'dan Plugins'i disable yaptığımda program anakartı görmüyor evet ama sorun devam ediyor.

Ama başka başka ürünler var ise (iCUE desteği olmayan markalar) senkronizasyon yapamazsınız.

Ama başka başka ürünler var ise (iCUE desreği olmayan markalar) senkronizasyon yapamazsınız
Evet yazdıklarınız yeni sistem toplayacaklar için muhakkak faydalı olacaktır ancak benim için çok geç. Dolayısıyla halihazıda yaşadığım sorun üzerinden tecrübeniz varsa paylaşmanızı dilerdim.

Geri
Yukarı