ID-Cooling FrostFlow X 240 sızdırır mı?

@Akif Dostum onlardan aldığım cevabı da konu içerisinde paylaştım zaten. Okumuyormuşsun gibi geldi bana. 🤣

İşin kötü tarafı Gelbura'ya da mail yolladım ve cevap olarak "Hiçbir sıvı soğutma ürünü sızdırma garantisi vermiyor, Bu ürün şuanda kampanyadadır normal değieri 1000 TL dir, ID-Cooling i araştırabilirsiniz üreticidir, dünyada bir çok markaya üretim yapmaktdır, şuan soğutucu pazarında liderdir." bunu aldım.

Sanırım buradan şu sonuç çıkıyor: "sisteme bir zarar gelirse ID-Cooling tarafından RMA kapsamında bir garanti sunulmuyor kullanıcının sistemi için."

Gelbura firması ilgileniyor duruma göre. Adamların kapısını 10 bin TL'lik sistemim çöp oldu diye çalarsan olumlu bir yanıt alacağını sanmıyorum. 450TL verilip riske girmeye değer mi kullanıcıdan kullanıcıya değişir bu.

Ürünü satın almış, eline ulaşmış ve kullanma fırsatı elde etmiş birisi varsa konuya dahil olabilir mi? :)

120mm olanı kullanıyorum gayet memnunum yük altında strest testi Max 65 derece gördüm. Ama sen alıp radyatöru yerden yere vurup hortumları yırtarsan akıtır. Xperia'su geçirmeyen telefon gibi düşün Sony garanti kapsamına almıyordu sıvı geçirince.

@cglrbkyrk Performansının belli bir seviyenin üstünde olduğunu biliyorum zaten. Anlattığınız gibi radyatörü veya hortumları yerden yere vurmak gibi bir amacımız yok zaten. Oldu ki ürün fabrika çıkışı hatalı geldi ve sızdırma yaptı. Böyle bir senaryoda firmadan destek alabilecek miyiz, muhatap bulabilecek miyiz bunu araştırıyoruz. :)

Bu biraz "göze alacaksın" olayına geliyor. Gelbura'da "ben size ucuza sıvı soğutma satıyorum, gerisine de pek karışmıyorum" demeye getiriyor.
Aslında evet doğru. Ancak ben 120mm olanı alacaktım 430 TL iken. O sıralar epey araştırdım ve sorun yaşayan görmemiştim hiç. Türkiye'de yaygın değil. Yurt dışında epey kullanıcısı var. 450 TL'ye 240mm gerçekten bedava. Hava soğutma almamış olsam kesin alırdım.
@cglrbkyrk Performansının belli bir seviyenin üstünde olduğunu biliyorum zaten. Anlattığınız gibi radyatörü veya hortumları yerden yere vurmak gibi bir amacımız yok zaten. Oldu ki ürün fabrika çıkışı hatalı geldi ve sızdırma yaptı. Böyle bir senaryoda firmadan destek alabilecek miyim, muhatap bulabilecek miyiz bunu araştırıyoruz. :)
Fabrika çıkışlı sorunlu gelirse tabi ki destek alırsın. Firma destek vermese yasal yollarla elbet alırsın hakkını.

@Akif Ülkede resmi olarak bulunmayan bir firma. Yasalarımızın da ne kadar eksik/hatalı olduğunu biliyoruz az çok. Firma çıkıp bana "Ben ürünümde kullanıcı taraflı olmayan bir sızdırma yaşanırsa sistemini karşılarım." diyemiyorsa, ben o ürüne biraz zor yaklaşırım açıkçası. Tek işi soğutma sistemleri üreten bir firma ID-Cooling. Bu konuda biraz daha net olmalarını beklerdim açıkçası.

@cglrbkyrk performansının belli bir seviyenin üstünde olduğunu biliyorum zaten. Anlattığınız gibi radyatörü veya hortumları yerden yere vurmak gibi bir amacımız yok zaten. Oldu ki ürün fabrika çıkışı hatalı geldi ve sızdırma yaptı. Böyle bir senaryoda firmadan destek alabilecek miyiz, muhatap bulabilecek miyiz bunu araştırıyoruz. :)

Denemek istiyorsan sistemine takmadan önce pompayi ve fanı bağla. 😂 ama.
Bu devirde kimse kimsenin arkasında durmuyor ürünün arkasında dururlar mı bilmiyorum bende bağlamadan önce popmaya elektrik verip baktım.

@Akif Ülkede resmi olarak bulunmayan bir firma. Yasalarımızın da ne kadar eksik/hatalı olduğunu biliyoruz az çok. Firma çıkıp bana "Ben ürünümde kullanıcı taraflı olmayan bir sızdırma yaşanırsa sistemini karşılarım." diyemiyorsa, ben o ürüne biraz zor yaklaşırım açıkçası. Tek işi soğutma sistemleri üreten bir firma ID-Cooling. Bu konuda biraz daha net olmalarını beklerdim açıkçası.
Hocam zaten büyük firmalar dışında hepsi böyle. Uygun fiyata iyi ürünlere erişiyoruz ancak birtakım şeylerden ödün veriyoruz.

Geri
Yukarı