ID-Cooling SE-214-XT alınır mı?

Nicolo Zaniolo

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Cruical Ballistix 8GB x2
Ekran kartı
Asus DUAL GTX1660Ti
Anakart
Asus B365M-K
İşlemci
i5 9400F
Merhaba, i5 9400F işlemcim için soğutucu arıyorum. Anakartım ASUS B365M-K ve iki RAM slotu dolu. Şu anda stok soğutucunun klipsleri neredeyse RAM'e değecek mesafede. SE 214 XT hoşuma gitti fakat sığmayacak gibi duruyor. Sizce hangi boyutta, hangi ürünü almalıyım? Belirli bir bütçem yok fiyat performans olarak işlemcime yeterli seviyede bir ürün önerirseniz çok mutlu olurum.

Merhaba, i5 9400F işlemcim için soğutucu arıyorum. Anakartım ASUS B365M-K ve iki RAM slotu dolu. Şu anda stok soğutucunun klipsleri neredeyse RAM'e değecek mesafede. SE 214 XT hoşuma gitti fakat sığmayacak gibi duruyor. Sizce hangi boyutta, hangi ürünü almalıyım? Belirli bir bütçem yok fiyat performans olarak işlemcime yeterli seviyede bir ürün önerirseniz çok mutlu olurum.
Alınır.

İşlemcim Ryzen 5 5600, stok fan ile Valo oynarken 80-85 dereceleri görüyordu. Bunu aldıktan sonra valo 60-65 arası diğer oyunlarda ise 60 dereceyi geçmiyor. Tavsiye ederim.
Montaj için ise kasada, işlemciden yukarı doğru en azından 15cm lik mesafe olması gerek. Onun dışında montaj sırasında herhangi bir sorun yaşayacağını sanmam.

İşlemcim Ryzen 5 5600, stok fan ile Valorant oynarken 80-85 dereceleri görüyordu. Bunu aldıktan sonra Valorant 60-65 arası diğer oyunlarda ise 60 dereceyi geçmiyor. Tavsiye ederim.
Montaj için ise kasada, işlemciden yukarı doğru en azından 15Cm'lik mesafe olması gerek. Onun dışında montaj sırasında herhangi bir sorun yaşayacağını sanmam.

İşlemciden yukarı mesafe çok var fakat dediğim gibi genişliğinden korkuyorum. Stok fanın klipslerini çevirmek bile çok zor, o kadar yakınlar.

Geri
Yukarı