ID-Cooling SE 214 XT fan kontrolü nasıl yapılır?

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Araştırdığım kadarıyla bir bilgi bulamadım, bu soğutucunun fanlarını kontrol edebiliyor muyum? Edebiliyorsam nasıl edeceğim bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. @Emma Stone kusura bakmayın etiketlenmeyi sevmiyorsanız, çünkü sizin önerinizle de almıştım bu soğutucuyu sizde kullandınız ve biliyorsunuzdur diye etiketlemek istedim.

Fan hız kontrolünü BIOS’tan kontrol edebilirsin sanıyorum lakin sorun RGB ışıklarını kontrol etmekse maalesef, edemezsin. ARGB model olsa idi anakartın yazılımı üzerinden kontrol edilebiliyordu diye biliyorum.

RGB modelinin renk kontrolünün rastgele olduğunu biliyorum da sesli çalışmıyor boşta ama nadirde olsa sanki 1-2 tık daha hızlı çalışıyor ama gene rahatsız etmese de bazen takılabiliyorum acaba dedim o aralar kontrolü sağlanıyor mu acaba masaüstünden diye merak ettim de. Bios tarafından bir bakayım olmazsa yoksa çokta sıkıntı yok zaten. Nette de gerçekten bilgi bulamadım yani kontrolü yapılıyor mu yapılamıyor mu diye. Teşekkür ederim cevapların için :)
Fan hız kontrolünü BIOS’tan kontrol edebilirsin sanıyorum lakin sorun RGB ışıklarını kontrol etmekse maalesef, edemezsin. ARGB model olsa idi anakartın yazılımı üzerinden kontrol edilebiliyordu diye biliyorum.

Fan hız kontrolünü BIOS'tan kontrol edebilirsin sanıyorum lakin sorun RGB ışıklarını kontrol etmekse maalesef, edemezsin. ARGB model olsa idi anakartın yazılımı üzerinden kontrol edilebiliyordu diye biliyorum.

Bende ARGB modeli var fakat anakartta yok 3 pin girişi sadece CPU LED 4 pin var B450 m h kullanıyorum. Size bir sorum olacaktı acaba tek çare kontrolcülu bir SATA or 3 pin bir dönüştürücü almak mı yoksa anakart üzerinden kontrol ede bileceğim şekilde bir dönüştürücü mevcut mudur? Bir de bildiğiniz uygun fiyatlı ve kaliteli bir kontrolcü varsa SATA veya patadan dönüştürüp kullana bileceğim link atarsanız iyi olur. Kasam MSI MAG Forge 100M onda kontrolcü var ama onlar da 4 pin hepsi.

Yeni konular

Geri
Yukarı