ID-Cooling SE 214XT ve Ryzen 5 5500 uyumlu mu?

Eren Stylies

Femtopat
Daha fazla  
Aktif olarak Snowman M200 kullanıyorum yetmiyor 214XT almayı düşünüyorum. Bu bütçeyi aşmayacak daha iyi performans verebilir dediğiniz bir kule tipi soğutucu var mı? Teşekkürler.

SE 214XT çok iyi soğutuyor, bende 5 5600 işlemci de kullanıyorum 20 derece fark ediyor stok ile. Boşta 30-35 oyunda enfazla 55 derece oluyor. Amd ile uyumlu, kasa daha çok önemli. Arpg olan daha ucuzdu en son.

Uyumlu. Snowman M200 nasıl yetmiyor ki? Eğer oyun amaçlı kullanıyorsanız R5 5500 için stok fan bile yetiyor aslında. Snowman M200 fazlasıyla iş görür R5 5500'de. Yetmiyordan kastınız nedir tam olarak, nasıl bir beklentiniz var da karşılayamıyor?

SE 214XT çok iyi soğutuyor, bende 5 5600 işlemci de kullanıyorum 20 derece fark ediyor stok ile. Boşta 30-35 oyunda enfazla 55 derece oluyor. AMD ile uyumlu, kasa daha çok önemli. Arpg olan daha ucuzdu en son.

Odam ve yaşadığım yer sıcak işlemci 77-80 derece arasında ileride işlemci değiştirirsem diye iyi bir soğutucu almak istiyorum Snowman M200 soğutma ve malzeme kalitesi olarak kötü diyebilirim.
Kasam: GameBooster GB-G3309B 550W 80+ Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Ana kartım: Gigabyte B450M K

Odam ve yaşadığım yer sıcak işlemci 77-80 derece arasında ileride işlemci değiştirirsem diye iyi bir soğutucu almak istiyorum Snowman M200 soğutma ve malzeme kalitesi olarak kötü diyebilirim.
Kasam: GameBooster GB-G3309B 550W 80+ Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Ana kartım: Gigabyte B450M K

SE214XT birçok anakart ve işlemci ile uyumlu 12mm olması lazım çoğu kasa ile de uyumlu, 1000 lira filandı en son diğer soğutucuları hiç bilmiyorum ama çok iyi soğutuyor. Benim oda da havasız ve aşağıda tutuyorum, PC dolabına koydum. 55 dereceyi geçmiyor. Stok fan ile 85'i görüyordu bazı oyunlarda. Şu an ısı problemi yaşamıyorum neredeyse 1 sene oldu sistemi alalı ve soğutucu da 6-7 aydır kullanıyorum.

SE214XT birçok anakart ve işlemci ile uyumlu 12mm olması lazım çoğu kasa ile de uyumlu, 1000 lira filandı en son diğer soğutucuları hiç bilmiyorum ama çok iyi soğutuyor. Benim oda da havasız ve aşağıda tutuyorum, PC dolabına koydum. 55 dereceyi geçmiyor. Stok fan ile 85'i görüyordu bazı oyunlarda. Şu an ısı problemi yaşamıyorum neredeyse 1 sene oldu sistemi alalı ve soğutucu da 6-7 aydır kullanıyorum.

Teşekkür ederim cevabınız için sadece aklıma bir soru takıldı RGB ve ARGB farklı kabloları var sanırım stok fan gibi RAM slotlarının sol üstündeki yerine takıyoruz değil mi?

Teşekkür ederim cevabınız için sadece aklıma bir soru takıldı RGB ve ARGB farklı kabloları var sanırım stok fan gibi RAM slotlarının sol üstündeki yerine takıyoruz değil mi?
Ben mahallede bilen birisine taktırtmıştım kablolarını filan bilmiyorum sadece tam işlemci üstünde ama anakart rpg-arpg desteklemiyor olabilir, ışıkları yanmaya bilir o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı