ID-Cooling SE-224-XT, GT301 kasaya sığar mı?

SorryMyLife

Hectopat
Merhaba.

ID-Cooling SE-224-XT ilgili ürünün beyaz versiyonunu alacağım. Ürün: ID-COOLING SE-224-XT White 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat

Soğutucunun sığmama gibi problemi olabilir mi?

Sistemim özellikleri:

Anakart: ASUS TUF Gaming B450-Plus II 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 ATX anakart.
Kasa: ASUS TUF Gaming GT301 RGB temperli cam USB 3.2 VGA tutuculu mid Tower kasa.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya 160 mm'e kadar soğutucu takabilirsiniz.
ID-Cooling SE-224-XT ise 154 mm. Yani rahat bir şekilde sığacaktır.

RAM'leriniz ile ilgili bir bilgi yazmamışsınız.
RAM'lerinizin dual channel olarak takıldığını, yani A2 ve B2 slotlarına takılı olduğunu göz önünde bulundurursak, RAM'lere temas edeceğini sanmam.

RAM'leriniz ile ilgili bir bilgi yazmamışsınız.
RAM'lerinizin dual channel olarak takıldığını, yani A2 ve B2 slotlarına takılı olduğunu göz önünde bulundurursak, RAM'lere temas edeceğini sanmam.
2x8 ram takılacak. anladıgım kadarıyla bir sıkıntı cıkmıcak gibi. teşekkürler yardımınız için.

Montajda RAM temas ederse soğutucuyu fansız takıp fanı sonradan arkaya egzoz olacak şekilde takabilirsin kasa epey derinse fanı öne takıp yüksekliğini RAM ve pencereye temas etmeyecek şekilde ayarlayabilirsin. Olay sana kalmış hangisi görsel ve performans olarak iyi olursa o şekil kullanırsın.

Merhaba.

ID-Cooling SE-224-XT ilgili ürünün beyaz versiyonunu alacağım. Ürün: ID-COOLING SE-224-XT White 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat

Soğutucunun sığmama gibi problemi olabilir mi?

Sistemim özellikleri:

Anakart: ASUS TUF Gaming B450-Plus II 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 ATX anakart.
Kasa: ASUS TUF Gaming GT301 RGB temperli cam USB 3.2 VGA tutuculu mid Tower kasa.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 MPK 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
Merhaba arkadaşım. Ben gt301 kasaya ID-COOLING SE-224-XT RGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu taktım. 2 tarafına da fan yerleştirdim. Asus tuf b550 Pro anakartta 4 ram slotunu bile doldursam soğutucu sığıyor. tam ona göre h esaplamışlar adamlar zaten. Sadece fanın önü bir santim kadar kapanıyor önüne ram denk geldiği için.

Geri
Yukarı