ID-Cooling SE-224-XT ve ID-Cooling XF-12025-SD-k alınır mı?

yaschares

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba daha tam yaz sıcaklıkları gelmeden bilgisayarımdaki ısıyı düşürmek istiyorum. 1660 Super ekran kartım 80 dereceleri çok rahat bir şekilde görüyor. İşlemcim zaten stok fanla birlikte Ryzen 5 3600 keza aynı derecelere rahatlıkla çıkabiliyor. 5 adet kasa için bu fanlardan alsam önden 2 üstten 2 arkada 1 egzoz olacak şekilde, soğutucuya da ekstra 1 egzoz fanı eklesem, yaklaşık 600-700 lira civarı bir bütçe oluyor. Kasam Corsair Carbide Spec-05. bu fiyat civarında daha iyi bir fikriniz var mı? Kasada hala stok fanları kullanıyorum, ekstra bir şey eklenmedi henüz. Ayrıca benim stok işlemci fanım inanılmaz ses yapıyor çok rahatsızım bu durumdan, bunu da çözeceğini umuyorum. Fikir almak istedim sizden.

@BerkayZ87 bak istersen.
Bence alınır ARGB takıntın yoksa.
Hocam o kasanın resmi sitesindeki desteği 150mm olarak belirtilmiş. Soğutucuyu takmasına takarsın ama yan kapağı örtemezsin. Soğutucu 154mm çünkü.
Peki aynı anda yazmamız :D
O zaman AIO mu önersek arkadaşa, hem ekstra intake olur hem de işlemciyi dizginler.

Hocam o kasanın resmi sitesindeki desteği 150mm olarak belirtilmiş. Soğutucuyu takmasına takarsın ama yan kapağı örtemezsin. Soğutucu 154mm çünkü.
Forumda bir arkadaş takmış, 2-3mm civarı boşluk kaldığını belirtti. Yoksa bende takılmıyor zannediyordum.

Forumda bir arkadaş takmış, 2-3mm civarı boşluk kaldığını belirtti. Yoksa ben de takılmıyor zannediyordum.
Ya onu ben de gördüm ama resim göremediğim için pek inanamadım açıkçası.

Arkadaştan resim istedim. Eğer sıkıntı olmazsa iyi bir çözüm gibi aklıma yattı. Yoksa sıvı soğutucu alıp montajlamaktan başka çarem yok gibi, iyi hava soğutmalar hep yüksek mm istiyor.

Arkadaştan resim istedim. Eğer sıkıntı olmazsa iyi bir çözüm gibi aklıma yattı. Yoksa sıvı soğutucu alıp montajlamaktan başka çarem yok gibi, iyi hava soğutmalar hep yüksek mm istiyor.
Hocam küçük boyutlu performansı güzel ürünler de var. Arkadaşın cevabına göre öneri yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı