ID-Cooling SE214XT iyi midir?

Eğer ki 12100F'i yükseltmeyi düşünmüyorsanız ID-Cooling SE214XT daha iyi olur. Phantom spirit biraz attığın taşla vurduğun kuş hesabı gibi olur.

Montajı kolay siz de yapabilirsiniz. Kasanızın genişliğine internet sitesi üzerinden bir model koduyla bakın. Eğer ki soğutucu yüksekliği kasadan kısaysa sığar, sorun olmaz.

Kasa boyutu 160mm destekliyor soğutucunun fan boyutu 120mm tam boyu 150mm galiba sığar gibi duruyor ama arkadaki fani kapamaz degilmi.

Birkaç ay önce bir konu açmıştım hangi işlemci soğutucuyu önerirsiniz diye orada daha çok ID-Cooling SE214XT önerildi ben de ufak bir talihsizlik yaşadığım için alamamıştım ve şimdi alacağım. Sizce ID-Cooling mi almalıyım başka bir öneriniz var mıdır?

Anakartım:
ASUS Prime H610M-R D4.

Kasam: Vento VG10F.

Örnek olması açısından R5 5600 işlemcide benzer bir kasa da net -20 derece fark ettirdi diyebilirim.

Kasa boyutu 160mm destekliyor soğutucunun fan boyutu 120mm tam boyu 150mm galiba sığar gibi duruyor ama arkadaki fani kapamaz degilmi.
Sığar sorun olmaz. Arkadaki fan zaten kapanıcak. O aslında bir artı, işlemci soğutucusu gelen sıcak havayı direk dışarı atacak

Ak 400 bana fiyat olarak şişirilmiş bir ürün gibi geliyor.

AG400 ile SE214XT muadil deniliyor.
AK400 daha sessiz bir model bildiğim kadarıyla.

AG400 ile SE214XT muadil deniliyor.
AK400 daha sessiz bir model bildiğim kadarıyla.

Daha almadım illa RGB olsun diye de bir takıntım yok hangisi daha iyi ve F/P ise onu alırım genellikle ID-Cooling SE214XT önerdiler diye almayı düşünüyorum 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı