(Iddia) Assassin's Creed Shadows'un ana karakterlerinin ikisi de LGBT'li

Niye şaşırıyoruz ki? Firmalar LGBT'ye desteğini her zaman gözümüzün önünde tutmuştur. Aha haziran ayı geliyor, profil resimlerini gökkuşağı yaparlar. Eğer onlarla aynı fikirde değilseniz oyunlarını almayacaksınız, desteklemeyeceksiniz. Şaşırmanıza şaşırdım.

Niye şaşırıyoruz ki? Firmalar LGBT'ye desteğini her zaman gözümüzün önünde tutmuştur. Aha haziran ayı geliyor, profil resimlerini gökkuşağı yaparlar. Eğer onlarla aynı fikirde değilseniz oyunlarını almayacaksınız, desteklemeyeceksiniz. Şaşırmanıza şaşırdım.

Dediğin doğru firmalar paraya bakar. Bizim yapmamız gerek tek şey almamak. Cinsel içerik doğrultuda olan şeyler, her türlü satar. Biz almasak bile (ki bence daha çok alamıyoruz gibi de) alan bir kesim olacak. Umursamayan kesimde alır oynar. Firma baktı para var "devam edelim." der.

Aslında desteklemiyorlar. Para nerdeyse firmalar ordadır. Desteklendiğini sanan insanlar da ideolojileri da aslında kimsenin umrunda değil.
Sus payı olarak veriliyor bu "destek"ler. "Bakın sizi de kattık şimdi çenenizi kapatabilirsiniz" demenin alengirli bir yolu sadece.
IQları tek haneli olduğu için desteklendiklerini sanıyorlar sadece.

Ubisoft satışlar azalınca her tuşa basmaya başlamış.

Woke kültürü ve woke kültürüne uymaya çalışan herkes yok olsun ya, tek yaptıkları her şeyi mahvetmek. Ya Allah aşkına kaç senelik juliet nasıl siyahi oluyor mesela. Bu saçma akımın altından çıkıyor bunlar.
Kendileri farklı bir eser yapmayıp zaten var olan bir eseri bozuyorlar. O da ayrı bir sorun.

Bu Yasuke'yi de tarihi gerçek diyorlar. Samuray değil, uşakmış ve muhtemelen LGBT ile de alakası yok adamın. Ama gösterdikleri hale bak oyunda.

Romeo ve Juliet yerine de başka bir hikaye yarat. Onda siyahi insan kullan. Niye orijinal eseri bozuyorlar kafalarına göre onu anlamıyorum.

Yani AC Etiyopya yap onda koy siyahi adam. AC Afrika yap ona koy. Buna zaten kimse laf söylemiyor ki. Bunların bilerek yaptığı bu rezil tercihler insanın sinirini bozuyor. Birisi ırkçı vesaire der diye söylüyorum.

Burada olay zorla alakasız yerlere bilinçli bir şekilde ve genellikle gerçekliği saptırarak siyahilerin konulması.

Bir de önceki oyunlardaki karakterlerin milliyetleri o coğrafyaya aitti. Ama Japonya'ya gelince Afrika kökenli biri oluyor. Gerçekten ayıp adamlara.

Geri
Yukarı