(Iddia) Assassin's Creed Shadows'un ana karakterlerinin ikisi de LGBT'li

Yani AC Etiyopya yap onda koy siyahi adam. AC Afrika yap ona koy. Buna zaten kimse laf söylemiyor ki. Bunların bilerek yaptığı bu rezil tercihler insanın sinirini bozuyor. Birisi ırkçı vesaire der diye söylüyorum.

Burada olay zorla alakasız yerlere bilinçli bir şekilde ve genellikle gerçekliği saptırarak siyahilerin konulması.

Bir de önceki oyunlardaki karakterlerin milliyetleri o coğrafyaya aitti. Ama Japonya'ya gelince Afrika kökenli biri oluyor. Gerçekten ayıp adamlara.

Japon'larda kızmış zaten olaya.

Kendileri farklı bir eser yapmayıp zaten var olan bir eseri bozuyorlar. O da ayrı bir sorun.

Bu Yasuke'yi de tarihi gerçek diyorlar. Samuray değil, uşakmış ve muhtemelen LGBT ile de alakası yok adamın. Ama gösterdikleri hale bak oyunda.

Romeo ve juliet yerine de başka bir hikaye yarat. Onda siyahi insan kullan. Niye orijinal eseri bozuyorlar kafalarına göre onu anlamıyorum.

Ya o dönemde LGBT mi yaygındı sanki iş olsun diye yapıyorlar. Daha 5 yıl öncesine kadar LGBT'nin adı bile anılmıyordu herkes kendi içinde yaşıyordu ne yaşıyorsa keşke hep öyle kalsaydı.

Siyahi Samuray'ın gerçekte de var olması yüzünden onu eleştirmedim doğru işlerlerse bir problem yok bence. Ama işleyemeyecekler gibi gözüküyor. Bu tamamen saçmalık mesela.

Siyahi Samuray'ın gerçekte de var olması yüzünden onu eleştirmedim doğru işlerlerse bir problem yok bence. Ama işleyemeyecekler gibi gözüküyor. Bu tamamen saçmalık mesela.
1716559281214.png

1716559350409.png

Kendisi bir uşak. Huzur içinde yatsın ama koskoca Japonya'da bir uşaktan çok daha iyi samuraylar var. Özellikle hizmet ettiği kişi mesela çok nüfuzlu biri.

Bu Ubisoft olayından sonra da wiki sayfası sürekli editlendi ve yanlış bilgi girmeye çalışıldı.

Hatta editlere baktım şimdi. Bu oyunun duyurusundan sonra "likely" yani ihtimal katan bir kelime eklenmiş bir tanesinde, sonra eski haline çevrilmiş başkası tarafından.

1716559588116.png

Son düzenleme:
Bu oyun gene de en çok satan AC olacağı gerçeğini değiştirmeyecek. Çünkü herkes Japonya da geçen bir AC oyunu istiyordu. Hatta satış sıralarında (Japonya da) 3. sırada. 1. Elden Ring DLC, 2. FF7 New Expension, 3. AC Shadows: Deluxe Edition. Yani en üst paketi alıyor millet. Sadece Japonya da değil, her yerde sıralamada yukarıda. Türkiye de bile öyle.

Eki Görüntüle 2203457

Eki Görüntüle 2203458

Kendisi bir uşak. Huzur içinde yatsın ama koskoca Japonya'da bir uşaktan çok daha iyi samuraylar var. Özellikle hizmet ettiği kişi mesela çok nüfuzlu biri.

Bu Ubisoft olayından sonra da wiki sayfası sürekli editlendi ve yanlış bilgi girmeye çalışıldı.

Hatta editlere baktım şimdi. Bu oyunun duyurusundan sonra "likely" yani ihtimal katan bir kelime eklenmiş bir tanesinde, sonra eski haline çevrilmiş başkası tarafından.

Eki Görüntüle 2203465
Düşünsene normal hayatını yaşamış bir kişisin. Bilmem kaç yıl sonra bir tane firma senin oyununu yapıyor onda da kendi çıkarlarına göre senin biyografini değiştiriyor. 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı