(Iddia) Assassin's Creed Shadows'un ana karakterlerinin ikisi de LGBT'li

Spoiler!

Arthur'un oyun boyunca patron hakkında diğerlerine yakınması, mızmızlığı... "i have a plan" abisi bunu ölüme terk ediyor ama aşkı için hala umut besleyebiliyor. Whiny olmayı asla bırakmıyor. Dutch ile olan ilişkisi ve oyunun hikayesi her şeyi anlatıyor.
Kaynak göster dedim kafandan hikaye yaz demedim.

Hocam Türk olmayabilirsin ama niye Türk forumundaki Türklere kendi dilleri olan Türkçeyi kullanarak "brown" deyip ve "sıradan üçüncü dünya ülkesi" vatandaşı diyerek ve sizin başka önemli dertleriniz var diyerek fikrinin dikkate alınmasını bekliyorsun?

Hem ülkeyi ve vatandaşını küçük görüyorsun hem de hiçbir kaynakta doğru düzgün geçmeyen "brown" diyerek genelleme yapıyorsun.

Burası da oyun haberleri bölümü. Burada ne konuşulacak başka yani? Böyle absürt bir şeyi konuşmayacağız da ne konuşacağız? Aşağılayıcı bir üslup kullanıyorsun o tanımlamaları kullanarak.

Hem karşındakine böyle diyorsun hem de seni dikkate almasını bekliyorsun. Sıradan bir üçüncü dünya ülkesinin vatandaşıysak ve değersizsek sana göre ki bunu ima ettiğini düşünüyorum, niye buraya fikrini yazıyorsun o halde? Git Reddit gibi yabancı forumlarda belirt fikrini. Orada da zaten bunun absürt olduğu tartışılıyor sürekli.

Türklerin brown olması herhangi bir kaynakta yazmıyor mu? Güldürmeyin beni hocam.

Brown olmak aşağılanmak değildir. Kendi realiteniz neden sizi rahatsız ediyor. Hem TR üçüncü dünya ülkesi değil mi? Bunların neresi aşağılama?

Kaynak göster dedim kafandan hikaye yaz demedim.
Tabi ki mala anlatır gibi anlatmıyor bunu oyun. Sizin görmeniz gerekiyor. Kafamdan hikaye yazmadım. İnternette bu konuda bolca tartışma mevcut gidin bakın.

Her bir oyunu birbirinden başka.

Şimdi konu dışına çıkmak istemiyorum da nasıl başka mesela? :D Kişi ve geçen zaman farklı olunca farklı oyun olmuyor bu arada.

Şimdi konu dışına çıkmak istemiyorum da nasıl başka mesela? :D Kişi ve geçen zaman farklı olunca farklı oyun olmuyor bu arada.
Bu konu altında Ubisoft oyunları hakkında destan gibi detaylı analiz yapacak değilim. İstediğinizi düşünmekte özgürsünüz. Sadece fikirleriniz size ait değil. Belki de oyunlarını oynamadınız. Sosyal medyada gezen Ubi hep aynı oyunu yapıyor tantanası işte. Özgünlüğü yok.

Türklerin brown olması herhangi bir kaynakta yazmıyor mu? Güldürmeyin beni hocam.

Brown olmak aşağılanmak değildir. Kendi realiteniz neden sizi rahatsız ediyor. Hem TR üçüncü dünya ülkesi değil mi? Bunların neresi aşağılama?

Tabi ki mala anlatır gibi anlatmıyor bunu oyun. Sizin görmeniz gerekiyor. Kafamdan hikaye yazmadım. İnternette bu konuda bolca tartışma mevcut gidin bakın.
Hiçbir kaynakta yazmıyor. Kaynak atın diyorum atmıyorsunuz bile.

Sizin uydurma realiteniz rahatsız ediyor beni. Hatta üçüncü dünya ülkesi bile olarak geçmiyor hiçbir kaynakta. "Sıradan üçüncü dünya ülkesi" diyorsunuz bir de. Hatta ChatGPT'nin yanıtını da atayım.

The term "Third World" originated during the Cold War to describe countries that were not aligned with either the NATO bloc (First World) or the Soviet bloc (Second World). Over time, this term has evolved and is often used to refer to developing or underdeveloped countries. However, the terminology is somewhat outdated and can be considered pejorative.

In modern contexts, countries are often classified based on their level of development using terms such as "developed," "developing," or "least developed." This classification can be based on various factors, including economic indicators, human development indices, and social indicators.

Turkey's Classification:​

1. Economic Status:
    • Turkey is classified as an emerging market economy by several international organizations, including the International Monetary Fund (IMF).
    • It is a member of the G20, a group of the world's largest economies.
  2. Human Development:
    • According to the United Nations Development Programme's Human Development Index (HDI), Turkey is ranked as a high human development country. As of the latest available data, it falls into the "High Human Development" category.
  3. World Bank Classification:
    • The World Bank classifies Turkey as an upper-middle-income country.

Conclusion:​

Based on these classifications, Turkey is not considered a "Third World" country in the contemporary sense. It is better described as an emerging market or a developing country with significant economic growth and development. The term "Third World" is outdated and doesn't accurately reflect Turkey's current economic and social status.

Brown dediğiniz de hiçbir kaynakta geçmiyor. Genel olarak öyle olduğunu söyleyen hiçbir kaynak yok. Wikipedia gibi internet ansiklopedilerinde de yok. Sizin arkanız harici böyle bir "realite" yok.

Buna da ChatGPT yanıtını ekliyorum:

The term "brown" in the context of skin color is subjective and can vary based on cultural and regional perceptions. Turkey is a diverse country with a population that includes a range of skin tones due to its geographical location and historical influences.

Ethnic and Cultural Diversity in Turkey:​

1. Ethnic Groups:
    • The majority of the population in Turkey are ethnic Turks, but there are also significant Kurdish, Arab, Circassian, Georgian, and Armenian communities, among others.
  2. Skin Tone Variations:
    • The skin tones of people in Turkey can vary widely. Ethnic Turks generally have skin tones that range from light to olive. Kurdish, Arab, and other minority groups also contribute to this diversity.
    • Due to historical intermixing with various peoples from Europe, the Middle East, and Central Asia, there is no single skin color that defines Turks.
  3. Geographical Influences:
    • Turkey's location at the crossroads of Europe and Asia has resulted in a population with diverse physical characteristics, including a variety of skin tones.

Describing Turks as "brown" is an oversimplification and doesn't capture the rich diversity of the Turkish population. Skin tones in Turkey can range from light to darker shades, reflecting the country's complex demographic makeup. It's important to recognize and appreciate this diversity rather than applying a single label.

Ve daha da tartışmayacağım. (Böyle dedim devam ettim) Ne düşünürseniz düşünün. Düzgün bir kaynak sun dememe rağmen hiç umursamıyorsunuz bile. Bir de kendi realiteniz diyorsunuz uydurduğunuz şeyleri kafanıza göre. Baydınız.

Son düzenleme:
Aynı şekilde siz de istediğinizi düşünebilirsiniz. Bir şeyleri ispatlama çabam yok, çabasında da değilim. Geçmiş yorumlarınıza baktım ve Ubisoft oyunları dışında oyun oynamadığınızı gördüm dolayısıyla savunmanız normal geldi. Bu konu hakkında son olarak şunu söylemek istiyorum: Bunu firmanın kendisi bile kabul ediyorken ölümüne savunmanız da garip geliyor. Mesela Assasin's Creed serisi denince akla sadece farklı zaman geçmesi geliyor benim. Akılda farklı imge çağrıştırmıyor. Sadece farklı gemilere yelken açın, dünya Ubisoft oyunlarından ibaret değil. Birbirinden farklı, birçok güzel yapımlar var. Onlara da fırsat verin derim. :)

Hiçbir kaynakta yazmıyor. Kaynak atın diyorum atmıyorsunuz bile.

Sizin uydurma realiteniz rahatsız ediyor beni. Hatta üçüncü dünya ülkesi bile olarak geçmiyor hiçbir kaynakta. "Sıradan üçüncü dünya ülkesi" diyorsunuz bir de. Hatta ChatGPT'nin yanıtını da atayım.

The term "Third World" originated during the Cold War to describe countries that were not aligned with either the NATO bloc (First World) or the Soviet bloc (Second World). Over time, this term has evolved and is often used to refer to developing or underdeveloped countries. However, the terminology is somewhat outdated and can be considered pejorative.

In modern contexts, countries are often classified based on their level of development using terms such as "developed," "developing," or "least developed." This classification can be based on various factors, including economic indicators, human development indices, and social indicators.

Turkey's Classification:​

1. Economic Status:
    • Turkey is classified as an emerging market economy by several international organizations, including the International Monetary Fund (IMF).
    • It is a member of the G20, a group of the world's largest economies.
  2. Human Development:
    • According to the United Nations Development Programme's Human Development Index (HDI), Turkey is ranked as a high human development country. As of the latest available data, it falls into the "High Human Development" category.
  3. World Bank Classification:
    • The World Bank classifies Turkey as an upper-middle-income country.

Based on these classifications, Turkey is not considered a "Third World" country in the contemporary sense. It is better described as an emerging market or a developing country with significant economic growth and development. The term "Third World" is outdated and doesn't accurately reflect Turkey's current economic and social status.

Brown dediğiniz de hiçbir kaynakta geçmiyor. Genel olarak öyle olduğunu söyleyen hiçbir kaynak yok. Wikipedia gibi internet ansiklopedilerinde de yok. Sizin arkanız harici böyle bir "realite" yok.

Buna da ChatGPT yanıtını ekliyorum:

The term "brown" in the context of skin color is subjective and can vary based on cultural and regional perceptions. Turkey is a diverse country with a population that includes a range of skin tones due to its geographical location and historical influences.

Ethnic and Cultural Diversity in Turkey:​

1. Ethnic Groups:
    • The majority of the population in Turkey are ethnic Turks, but there are also significant Kurdish, Arab, Circassian, Georgian, and Armenian communities, among others.
  2. Skin Tone Variations:
    • The skin tones of people in Turkey can vary widely. Ethnic Turks generally have skin tones that range from light to olive. Kurdish, Arab, and other minority groups also contribute to this diversity.
    • Due to historical intermixing with various peoples from Europe, the Middle East, and Central Asia, there is no single skin color that defines Turks.
  3. Geographical Influences:
    • Turkey's location at the crossroads of Europe and Asia has resulted in a population with diverse physical characteristics, including a variety of skin tones.

Describing Turks as "brown" is an oversimplification and doesn't capture the rich diversity of the Turkish population. Skin tones in Turkey can range from light to darker shades, reflecting the country's complex demographic makeup. It's important to recognize and appreciate this diversity rather than applying a single label.

Ve daha da tartışmayacağım. Ne düşünürseniz düşünün. Düzgün bir kaynak sun dememe rağmen hiç umursamıyorsunuz bile.
Türkler Batı standartlarında beyaz değildir. Evet caucasoiddirler ama sokakta white olarak geçmezler. Middle eastern olarak geçerler. Ki middle east insanı da brown ten rengine sahiptir. Hala gerçeklikle baş etmekte ısrarcısınız. Aşağıda gerçekten beyaz tenli bir tipleme ile anadolu tiplemesinin fotoğrafını koydum.

Üçüncü dünya terimi soğuk savaş döneminde kullanılan bir terimdi. Ancak günümüzdeki kullanımının bununla alakası yoktur. Günümüzde gelişmekte olan veya gelişmemiş ülkeleri tanımlamak için kullanılan hatları çok keskin olmayan bir tabir. Genelde Batı ülkeleri hariç diğer ülkeler için kullanılır. Japonya ve Kore hariç tutulabilir belki o kadar.

Aynı şekilde siz de istediğinizi düşünebilirsiniz. Bir şeyleri ispatlama çabam yok, çabasında da değilim. Geçmiş yorumlarınıza baktım ve Ubisoft oyunları dışında oyun oynamadığınızı gördüm dolayısıyla savunmanız normal geldi. Bu konu hakkında son olarak şunu söylemek istiyorum: Bunu firmanın kendisi bile kabul ediyorken ölümüne savunmanız da garip geliyor. Mesela Assasin's Creed serisi denince akla sadece farklı zaman geçmesi geliyor benim. Akılda farklı imge çağrıştırmıyor. Sadece farklı gemilere yelken açın, dünya Ubisoft oyunlarından ibaret değil. Birbirinden farklı, birçok güzel yapımlar var. Onlara da fırsat verin derim. :)
Kimsenin umursamadığı indieleri hariç tutarsak oynamadığım büyük yapım yok. Zaten bu şekilde rahatlıkla kıyaslama yapabiliyorum.

Dosya Ekleri

• anatolidm.jpg
    anatolidm.jpg
    15,4 KB · Görüntüleme: 18
  • anglosaxonm.jpg
    anglosaxonm.jpg
    14,5 KB · Görüntüleme: 24
Türkler Batı standartlarında beyaz değildir. Evet caucadoiddirler ama sokakta white olarak geçmezler. Middle eastern olarak geçerler. Ki middle east insanı da brown ten rengine sahiptir. Hala gerçeklikle baş etmekte ısrarcısınız. Aşağıda gerçekten beyaz tenli bir tipleme ile anadolu tiplemesinin fotoğrafını koydum.

Üçüncü dünya terimi soğuk savaş döneminde kullanılan bir terimdi. Ancak günümüzdeki kullanımının bununla alakası yoktur. Günümüzde gelişmekte olan veya gelişmemiş ülkeleri tanımlamak için kullanılan hatları çok keskin olmayan bir tabir. Genelde Batı ülkeleri hariç diğer ülkeler için kullanılır. Japonya ve Kore hariç tutulabilir belki o kadar.
Sürekli genelleme yapmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Genelleme ve genelleme. Kaynak atın diyorum, resmi bir yazı atın diyorum, internet ansiklopedisinden örnek atın diyorum. Kafanıza göre yazıp yazıp duruyorsunuz. Baktım internetteki çoğu kaynağa dediklerinizin hiçbiri doğru değil arkadaşım.

Yeter artık kafanıza göre yazıp durmayın bir şeyleri. Wikipedia'da bile dedikleriniz yok. Ansiklopedi bu sonuçta.

Her baktığım kaynakta çeşitli yüzdelerle belirtiliyor, genel bir şey belirtilmiyor. Çünkü Türkiye'nin şartları gereği böyle çeşitli bir dağılım var. Siz ise genelleyip duruyorsunuz.

Ne düşünürseniz düşünün yahu, baydım gerçekten. Üçüncü dünya terimi de artık kullanılmıyor bile yerini gelişmekte olan ülkeler gibi bir terim aldı. Her kaynakta böyle geçiyor, siz ise öyle değil diyorsunuz habire.

Geri
Yukarı