(Iddia) Assassin's Creed Shadows'un ana karakterlerinin ikisi de LGBT'li

Sexist veya LGBT karşıtı değilim. Kim ne yapmak istiyorsa yapsın. Ama bu durumu insanlara zorla dayatmalarını kabul edemiyorum. Her dizide filmde oyunda görmek zorunda değilim kardeşim ya. Normal bir ilişkiyi koymadıkları oyunlara sırf LGBT diye ilişki ekliyorlar.

Assassin's Creed oyunlarının yarısını oynamışımdır , şimdi de bilgisayara çıkan ghost of tsushimayı oynuyorum , tsushima için japonyada geçen ac demişlerdi ama shadowsun tsushima kalitesine ulaşabiliceğini hiç sanmıyorum :D Oddysey , origins ve valhallayı oynadığımda aynı bokun lacivertini oynadığımı hisseden ve deve gibi açık dünya yapıp onu dolduramayıp oyun süresini gereksiz uzatınca muazzam bir iş yaptığını sanan Ubisofttan insanları bezmesi çok normal. Ne kadar tsushimanın ara sahne dizaynı kötü olsa da (yok gibi bir şey) yaptıkları combat deneyimi , oyunun renk paleti , atmosferi , silah kullanımı çok çok daha iyi. Yan görevler iyi değil ama ac serisinde de çok iyi değil zaten , RDR2 oynayanların bir çoğu der ki oyunda at sürmek bile güzel , aynısı tsushima için de geçerli çünkü atın ağırlığını ve gerçekçiliğini yansıtıyor , 30-40 saat o atın üstünde vakit geçiriceğin için bu deneyimi sana nasıl yaşattıkları da önemli , ac serisindeki at fiziğini konuşmaya bile gerek yok diye düşünüyorum. Artık firma bedava oyun mu gönderiyor nedir babası gibi savunanlar var şu firmayı o da ayrı bir tartışma konusu olsun.

Assassin's Creed oyunlarının yarısını oynamışımdır , şimdi de bilgisayara çıkan ghost of tsushimayı oynuyorum , tsushima için japonyada geçen ac demişlerdi ama shadowsun tsushima kalitesine ulaşabiliceğini hiç sanmıyorum :D Oddysey , origins ve valhallayı oynadığımda aynı bokun lacivertini oynadığımı hisseden ve deve gibi açık dünya yapıp onu dolduramayıp oyun süresini gereksiz uzatınca muazzam bir iş yaptığını sanan Ubisofttan insanları bezmesi çok normal. Ne kadar tsushimanın ara sahne dizaynı kötü olsa da (yok gibi bir şey) yaptıkları combat deneyimi , oyunun renk paleti , atmosferi , silah kullanımı çok çok daha iyi. Yan görevler iyi değil ama ac serisinde de çok iyi değil zaten , RDR2 oynayanların bir çoğu der ki oyunda at sürmek bile güzel , aynısı tsushima için de geçerli çünkü atın ağırlığını ve gerçekçiliğini yansıtıyor , 30-40 saat o atın üstünde vakit geçiriceğin için bu deneyimi sana nasıl yaşattıkları da önemli , ac serisindeki at fiziğini konuşmaya bile gerek yok diye düşünüyorum. Artık firma bedava oyun mu gönderiyor nedir babası gibi savunanlar var şu firmayı o da ayrı bir tartışma konusu olsun.

PS exclusive olduğu için şişirilen bir çöplüğü AC Origins ve Valhalla ile kıyaslamak bu iki oyuna hakarettir. Tsushimanın sanat tasarımı hariç bir esprisi yok. Kombatı 30-40 saatlik bir oyun için yeterli değil. Atmosfer sıradan, harita vasat(bomboş), ana görev kalitesi olarak Valhalla'nın çeyreği etmez. Kaplamalar ve animasyonlar rezalet. Açık dünya hissi zayıf. Vasatın altı hikaye, kötü sinematikler, script stealth sahneleri (hahaha bu ne ya), kötü yönetmenlik ile bu yapım oldukça sıradan bir yapım ve Unity, Origins, Valhalla gibi üst düzey yapımların yanından bile geçemez.

Eğer AC oyunlarını oynadığınızda aynı şeyi oynuyor gibi hissediyorsanız detayları okuyamıyorsunuzdur. Birisi rpg konsepti diğeri dizi-oyun konsepti başkası daha sinematik hikaye anlatımına sahip vs. Hepsi için detaylı açıklama yazarım ama değmez. Nato kafa, nato mermer.

@bayview, aynen kardeşim, aynen. Ubisoft oyunlarının açık dünyası, Rockstar Games'in açık dünyasından daha iyi. Yav, Ubisoft yan görev olabilecek birçok unsuru gidip ana hikâyeye yayıyor. Bunun nesini öveyim? GTA V, RDR2 oynarken birçok açık dünya öğesini oyunu oynarken fark ettim. Ubisoft, oyununa birkaç açık dünya görevi ekleyince bunu doğrudan göze sokuyor. Bunların mı açık dünyası iyi? Şuraya git, şunu bunu öldür görevlerini ana hikâyeye yayan Ubisoft'un açık dünyası mı harika? Gerçi niye bu kadar uzun uzun yazdığımı da bilemiyorum. Az yeni gemilere yelken aç ve hayat sadece Ubisoft oyunlarından ibaret değil. Piyasada birçok kaliteli oyun var.

Hahaha. Rockstar açık dünyaları iyi diyen birisi kaliteden çakmıyordur. Gerçekten RDR 2 açık dünyasının falan FC veya AC'lerden daha iyi olduğunu düşünüyorsanız oyunlarda açık dünya kavramının ne demek olduğunu bilmiyorsunuz demektir. Bahsettiğin her 2 seri de hem ana görev (açık ara) hem de yan görev kalitesi olarak Rockstar oyunlarını ezer geçer. Görev ve level dizaynı hakkında gram bilginiz olduğunu sanmıyorum.

Türk olmayan birisi Türkiye'de yaşayamaz mı? Biz ifadesini bundan kullandım sen istiyorsan siz olsun tamam.
Ac'deki birbirinin çakması görevleri Rdr'den üstün gören de ilk defa gördüm. Eleştirmenler şirketler ve kullanıcılar ne hikmetse aksini söylüyor ama siz haklısınızdır kesin. Ayrıca Arthur ve Dutch teorinize kahkaha attım ne alaka dostum? Bu şey gibi Rıza baba ve Mesut komser dizide hiç belli etmiyorlar ama kesin birbirlerine aşıklar demek gibi birşey. Oyun sana onu çıtlatmıyorsa ya da açıkça göstermiyorsa kafana göre bu karakterler gay vb diyemezsin. İki oyun serisinin de aldığı notlar ortada ayrıca. Bu kadar kurum ve eleştirmenler boşa vermemiştir herhalde bu notları değil mi?

Adamları kınamıyorum herkes ''Assassin's oyunları hep aynı hep aynı'' yazınca adamlarda böyle bir yola başvurmuşlar. :D

İnsiderGaming vb. haber sayfaları henüz haberini yapmadığı için iddia etiketi koydum.
Video sahibinin haberine göre Ubisoft bir blog yazısında her iki ana karakterin de LGBT üyesi olmasını sağlamış.
İnsanlar siyahi karaktere bu kadar laf yaparken üstüne bir de LGBT koymak en kadar mantıklı bilmiyorum.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

LGBT üyesi nedir arkadaş. Adam eş cinsel de gay de lezbiyen de. Sanki parti üyesi.

Herkes birbiriyle aynı fikirde olmak zorunda değil, farklı fikirleri severim fakat Assasin's Creed'in görevlerini Witcher 3 ya da RDR2'den daha üstün gören ve daha iyi oyun olduğunu söyleyen kişiyi de ilk kez gördüm ve kafasından Arthur ve Dutch gay, birbiriyle ilişki içerisinde iddiasının da burada ortaya atıldığını görmüş oldum. Oyunda bile bu konu işlenmiyor ki :D İşlense neyse diyeceğim. @Grim Reaper.

Herkes birbiriyle aynı fikirde olmak zorunda değil, farklı fikirleri severim fakat Assasin's Creed'in görevlerini Witcher 3 ya da RDR2'den daha üstün gören ve daha iyi oyun olduğunu söyleyen kişiyi de ilk kez gördüm ve kafasından Arthur ve Dutch gay, birbiriyle ilişki içerisinde iddiasının da burada ortaya atıldığını görmüş oldum. Oyunda bile bu konu işlenmiyor ki :D İşlense neyse diyeceğim. @Grim Reaper.
Ciddiye almaya değeceğini sanmam. Rdr'yi 5 6 saat falan oynadım öyle çok sevdiğim bir oyun değil de yani Ac'den iyi yan görevleri olduğu da aşikar. Dutch mevzusuna değinmeye bile gerek yok boş bir teori.

Yeni konular

Geri
Yukarı