[İddia] Cristiano Ronaldo Al Nassr'da

Herkesin adına iyi oldu. Arkadaşım zaten futbolu bırakacak adam ne yapsın 50M'lik sözleşmeye gidecek hali yok ya. Bari iyi para kazanayım diye Arap kulübüne gider emekliliğinde hayatını yaşar.

Bugüne kadar kazandığı paralar yetmedi demekki. Paraya kendi isminden daha çok değer vererek, araplara gitmesi futbol hayatının bitmesine neden oldu. Çünkü Ronaldo adı bir markaydı. 1-2 yıl daha düşük maaşa adına yakışır takımlara gitmesi güzel bir final olurdu. Lafta şampiyonlar ligi oynamayan takımlara gitmek istemiyordu. Şimdi avrupanın yanından bile geçemeyecek. Kısacası Ronaldo emekliliğini akılda güzel kalmayacak şekilde noktaladı.

Kimse bu saatten sonra Messi'yi başkalarıyla kıyaslamasın. Ronaldo'da ben en iyisiyim diye ortada gezinmesin. Gördüğünüz gibi biri para için araplarda, diğeri ise dünya kupasını kaldırmış vaziyette Barcelona'ya geri dönme planları yapmakta. Ronaldo'ya hiç yakıştıramadım.

Bugüne kadar kazandığı paralar yetmedi demekki. Paraya kendi isminden daha çok değer vererek, araplara gitmesi futbol hayatının bitmesine neden oldu. Çünkü Ronaldo adı bir markaydı. 1-2 yıl daha düşük maaşa adına yakışır takımlara gitmesi güzel bir final olurdu. Lafta şampiyonlar ligi oynamayan takımlara gitmek istemiyordu. Şimdi avrupanın yanından bile geçemeyecek.

Kimse bu saatten sonra Messi'yi başkalarıyla kıyaslamasın. Ronaldo'da ben en iyisiyim diye ortada gezinmesin. Gördüğünüz gibi biri para için araplarda, diğeri ise dünya kupasını kaldırmış vaziyette Barcelona'ya geri dönme planları yapmakta. Ronaldo'ya hiç yakıştıramadım.

Adamın işi bu, duygusallığı bırakıp bakmak lazım. Fark ettiyseniz o dediğiniz kulüpler Ronaldo'ya sıcak bakmıyor... O yüzden madem kariyeri bitecek o da para kazanmayı tercih etmiş. Sizce bu mantıksız mı?

O paranın çoğunu yardım kuruluşlarına bağışlayacağını düşünüyorum, zaten harcayamayacağı kadar çok parası vardı bu da ballı kaymak oldu.

Adamın işi bu, duygusallığı bırakıp bakmak lazım. Fark ettiyseniz o dediğiniz kulüpler Ronaldo'ya sıcak bakmıyor... O yüzden madem kariyeri bitecek o da para kazanmayı tercih etmiş. Sizce bu mantıksız mı?
Bana göre mantıksız. Zaten milyon dolarlarla oynuyordu. Adını marka haline getirmiş bir futbolcunun bu şekilde kariyerine para yüzünden son vermesini doğru bulmuyorum. Eminim maaşı makul seviyelere çekse bütün dünya devleri Ronaldo'yu isterdi. 100 milyon almasın, 50 milyon alsın. Maaş takıntısı yüzünden takımsız kaldı. Kalan 1-2 yılında hem sevenlerini, hem de kendini olması gereken yerden mahrum bıraktı. Normal bir futbolcu olsa ben de işi bu der, geçerdim. Ama futbol tarihine adını yazdıran ve markalaşmış birinin bu yolu tercih etmesini doğru bulamıyorum.

Paraya ihtiyacı yok zannediyordum. Mbappe'nin Madrid'e gitmemesi seviyesinde bir vizyonsuzluk örneği. Hiç yakıştıramadım.

Geri
Yukarı