(İddia) Trendyol DIBBU satıcısı açılmış ve kullanılmış ürün satıyor

Esperoja

Kilopat
Makaleler
34
Yer
İstanbul
DualSense alacaktım ve Trendyol üzerinden "Eurasia garantili" adı altında satılan DualSense'yi satın aldım. Şahsen en ucuz olduğu için değil yorumları iyi olduğu için almıştım. Bugün ürün geldi ve ürünün bandrolü önceden sökülüp geri yapıştırılmış, kutusunda yırtıklar, yarıklar ve çizikler mevcut. Ayrıca ürün Arap ülkelerinin birine ait, Eurasia garantili de değildi.

Birkaç gün önce sipariş vermiştim ve satıcıya bugün gelen yorumlara bakınca bugün herkesin benimle aynı sorunu yaşayıp paylaştığını gördüm. Sanırsam satıcı arkadaş Türkiye'de işini hakkıyla yaparak para kazanamayacağını fark edip fırsatçılığa başlamış.

Konuyu bu arkadaştan alışveriş yapmayı düşünen ve kendisinin ismini internet üzerinde aratıp ürün almayı düşünen kişiler için açıyorum. Ürün fotoğraflarını iade işlemleri tamamlandıktan sonra konuda paylaşacağım.

1709910030496.png

Ürün fotoğraflarını şimdiden paylaşmaya karar verdim. İade işleminde sorun çıkartıp beni uğraştırmamaları için sonra paylaşacaktım ama.

1709910407197.png
1709910418245.png
1709910425660.png

,

Son düzenleme:
Nedense böyle şeyler Gamepad'lerde çok oluyor. Ben de gamepad araştırırken yorumlarda benzer şeylere rastlamıştım. Sonrasında yetkili bir satıcıdan aldım.

DualSense gamepadlerin dağıtımı Bilkom'a geçmiş ancak o da henüz tedarik edememiş satıcılara. Hiçbir resmi satıcıda ürün yoktu, şu an almak istenirse tek çare ithalatçı garantili almak.

Duyulmamış yerlerden alışveriş yapacaksanız en azından biraz araştırma yapmalısınız. Bu mağaza her ne kadar 3 yıldır online satış yapıyor gibi görünse de ilk siparişlerini aralık 2023'te teslim etmiş. 3 aylık bir mağazaya iyice araştırmadığınız sürece güvenmemelisiniz. Burada elbette satış platformlarının da suçu olsa da dikkatli olmak gerekiyor.

Denetleme olmadığı için ithalatçı garantili ürünleri distribütör garantili diyerek rahatça satabiliyorlar. Bence özellikle konsol ürünlerinde bu dolandırıcılık daha yaygın.

Duyulmamış yerlerden alışveriş yapacaksanız en azından biraz araştırma yapmalısınız. Bu mağaza her ne kadar 3 yıldır online satış yapıyor gibi görünse de ilk siparişlerini aralık 2023'te teslim etmiş. 3 aylık bir mağazaya iyice araştırmadığınız sürece güvenmemelisiniz. Burada elbette satış platformlarının da suçu olsa da dikkatli olmak gerekiyor.
111 değerlendirmesi ve başka dualsense ilanlarında ürün hakkında düzgün gönderim sağladığına dair yorumlar vardı, bu durumda alıcı nasıl bir araştırma yapmalı? Doğal olarak ofislerine gidip camlarına sarkıp bakamayacağıma göre Trendyol ne gösteriyorsa ona göre yapıyoruz alışverişi.

Malesef burayı okumadan sipariş verdim ,eşim açmış kutuyu kutu içinden priz çıkmamış tek sorun bu olsun dedim ,eve gittim kutunun içinde sony marka merceğin kitapçığı çıktı:) ve ürünün sahte olduğuna inandım hemen trendyoldan iade için işlem başlattım.Eğer bildiğiniz sağlam bir satıcı varsa yeşillendirirseniz memnun olurum

Maalesef burayı okumadan sipariş verdim, eşim açmış kutuyu kutu içinden priz çıkmamış tek sorun bu olsun dedim, eve gittim kutunun içinde Sony marka merceğin kitapçığı çıktı:) ve ürünün sahte olduğuna inandım hemen Trendyol'dan iade için işlem başlattım. Eğer bildiğiniz sağlam bir satıcı varsa yeşillendirirseniz memnun olurum.

İade konusunda sorun yaşamazsınız bence ama tabii satıcıya güven olmaz, bizimki kabul edildi.
Bu olaydan sonra gizala isimli satıcıdan aldım ithalatçı garantili, Eurasia muhabbeti bitmiş zaten Eurasia garantili ürün piyasada bulunmuyor. Daha resmi bir konuşma tarzları vardı ve daha güvenilir geldi, ürünü de sıfır ve temiz yollamışlardı, fiyatı uyarsa oraya bakabilirsin.

Geri
Yukarı