IDE HDD Yanına SATA HDD Takma

VastoLorde1905

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yeterli olamadığından 2. bir Harddisk takacağım ama benim kasamdaki hali hazır disk IDE ve ben buna 2. Hard disk olarak bir SATA disik takmak istiyorum ve bu olabiliyormuş ama nasıl yaparım bilmiyorum. SATA diski direk SATA portundan SATA kablosu ile mi bağlayacağım ya da bu master-slave olayı var ve IDE olduğu için el ile yapılması lazım onu nasıl ayarlayacağım? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Ayrıca master IDE disk olacak çünkü sistem onda kurulu.

Ayrıca kasaya baktığımda İDE kablosu HDD'ye oradan da DVD-ROM'a bağlı bu SATA'yı bağlamama herhangi bir şekilde engeller mi yoksa İDE kablosu şu an olduğu gibi kalsa da olur mu eğer onu sökmem gerekirse sıkıntı değil DVD okuyucu zaten kullanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
IDE diskin jumper'ını diskin üzerinde gösterildiği gibi Master bölümüne takacaksın. Sonra taktığın sata HDD ikincil olarak gözükür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı