İdeal mouse kaç gram olmalı?

Eliniz büyükse 100grdan fazla olmalı bence. Ama size bağlı. Önceden kullandığınız rahat ettiğiniz veya etmediğiniz farelere göre karar vermeniz daha mantıklı olur.
Elim orta boyutta suanki farem 96gr ama biraz ağir gibi yinede bilek yoruyor diyebilirim tutuş şeklimse claw gibi

Hocam garip yani ne diyeyim, ben işim gereği tüm gün bilgisayar kullanıyorum ağrı falan yaşamıyorum.
Fareniz kaç gram çok onemli

60-75 arası. 60 altı çok hafif ve genelde çok küçük. Eğer 60 altındaki bir fareyi küçücük yapmadan üretebiliyorlarsa, 60 altını da tercih edebilirim. Fare ne kadar hafif, hareketler o kadar kendi eline yapılıyormuş gibi hissettiriyor. Ağır farelerde farenin ağırlığı yüzünden hem mousepad üzerinde sürtmek zor, hem de hızlandıktan sonra frenlemek. Bu da bilek ağrıtıyor haliyle. Olabildiğince kendi elimi sağa sola çeviriyormuş gibi hissetmek daha iyi geliyor bana.

Bu Mouse'yi önermem tam hatırlamıyorum ama sanırım bu model kronik sorunluydu.
Eski model bu zaten yeni delikli ve kablosuz bir fare ariyordumda bu kriterlerde birsuru fare oldugundan agirliga gore secim yapmak icin boyle bir konu actim

60-75 arası. 60 altı çok hafif ve genelde çok küçük. Eğer 60 altındaki bir fareyi küçücük yapmadan üretebiliyorlarsa, 60 altını da tercih edebilirim. Fare ne kadar hafif, hareketler o kadar kendi eline yapılıyormuş gibi hissettiriyor. Ağır farelerde farenin ağırlığı yüzünden hem mousepad üzerinde sürtmek zor, hem de hızlandıktan sonra frenlemek. Bu da bilek ağrıtıyor haliyle. Olabildiğince kendi elimi sağa sola çeviriyormuş gibi hissetmek daha iyi geliyor bana.
Anladim hocam 60gram alti bir fare sanmiyorum varsada 58gram falandir ancak 80 gram alti birseyler ariyacagim.

Eski model bu zaten yeni delikli ve kablosuz bir fare ariyordumda bu kriterlerde birsuru fare oldugundan agirliga gore secim yapmak icin boyle bir konu actim

Anladim hocam 60gram alti bir fare sanmiyorum varsada 58gram falandir ancak 80 gram alti birseyler ariyacagim.
60 altı bir sürü fare var, ama çok küçükler genelde.

Glorious model o önerebilirim. Ben de yakın zamanda almayı düşünüyorum ama mat beyaz rengi stoklarda olmadığı için 500 - 600 tl daha pahalıya satılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı