Ideapad 100-15ıbd 80qq açılmıyor

ibrahimygcii

Hectopat
Daha fazla  
Benim olmayan bir bilgisayarı kurcalayayım dedim. Kurcalamaz olaydım.

Drive'a video yükledim link koyacağım. Sorunu videoda anlattım. Laptopun alt kapağı sökmeye çalıştım biraz zorladım çıkarttım. Ardında birkaç sök tak yaptım bilgisayar bir daha açılmaz hale geldi. Laptop benim değil bilmişlik tasladım, kendi laptopumda yaptım diye macun değişimi yapacaktım başkasının laptopunda böyle bir şey oldu.

Sorun ne olabilir? Biraz araştırdım statik elektrik birikmiş olabilir yazıyordu. Power tuşuna 40 sn basılı tuttum bataryayı ve kabloyu söküp. Anakarttı mı kırdım acaba? Fiziksel olarak bir problem gözükmüyor. Ben ne yapabilirim? Bilgisayarı düzeltmek için masrafları ben karşılayacağım. Ne olur, kısa bir yolu yok mudur? Yardımcı olun...

Tekrardan topladım bir ümit, pili taktım ekranı kapadım ve şarja taktım lapobun önünde yer alan kırmızı ışık sarj olurken normalde sürekli yanardı şu anda kesik kesik bir 3 saniye yanıyor kesiliyor sonra 5 saniye de bir gibi değişiyor.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Linkler: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer
Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer
Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Laptopun modeli Lenovo Ideapad 100-15ıbd 80qq.
Arkadaşlar evimin en yakınında ki bilgisayarcıya götürdüm durumu izah ettim. Bana döndü 2 saat sonra , anakartta voltaj fazlalığı var dedi . Bağladığında anakartın heryerinde voltaj fazlası olduğunu söyledi ve alıpçıya gitmesi gerektiğini söyledi. Bende abi sana dönüş yapıcam dedim , durum hakkında fikri olan var mı, ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı