Lenovo Ideapad 100-15IBD 80QQ laptop açılmıyor

ibrahimygcii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ne olur yardımcı olun, benim olmayan bir bilgisayarı kurcalayayım dedim. Kurcalamaz olaydım.

Drive'a video yükledim link koyacağım. Sorunu videoda anlattım. Laptopun alt kapağı sökmeye çalıştım biraz zorladım çıkarttım. Ardında birkaç sök tak yaptım bilgisayar bir daha açılmaz hale geldi. Laptop benim değil bilmişlik tasladım, kendi laptopumda yaptım diye macun değişimi yapacaktım başkasının laptopunda böyle bir şey oldu.

Sorun ne olabilir? Biraz araştırdım statik elektrik birikmiş olabilir yazıyordu, Power tuşuna 40 sn basılı tuttum bataryayı ve kabloyu söküp. Anakarttı mı kırdım acaba fiziksel olarak bir problem gözükmüyor. Ben ne yapabilirim bilgisayarı düzeltmek için masrafları ben karşılayacağım ne olur kısa bir yolu yok mudur? Yardımcı olun...

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Linkler: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Laptopun modeli Lenovo Ideapad 100-15IBD 80QQ

Güç bağlantısı yapmamış olabilirsiniz. RAM'leri düzgün takmamış olabilirsiniz. Fan bağlantısını yapmamış olabilirsiniz ve bu bilgisayarı çalıştırıp ısıdan kapanmasına neden olabilir. Ayrıca ekran ve anakart arasında bağlantı yapmamış olabilirsiniz. Lehim kırmış olabilirsiniz. Başka seçenekler de var bunları kontrol edin sonra yeniden mesaj yazın buraya.

Güç bağlantısı yapmamış olabilirsiniz. RAM'leri düzgün takmamış olabilirsiniz. Fan bağlantısını yapmamış olabilirsiniz ve bu bilgisayarı çalıştırıp ısıdan kapanmasına neden olabilir. Ayrıca ekran ve anakart arasında bağlantı yapmamış olabilirsiniz. Lehim kırmış olabilirsiniz. Başka seçenekler de var bunları kontrol edin sonra yeniden mesaj yazın buraya.
Gözle görülür bir lehim kırma yok . Ekran anakart bağlantısında sıkıntı yok , ramleri defalarca kez taktım ve denedim. Bir video daha ekledim videoları izleyip incelerseniz sevinirim.

Arkadaşlar evimin en yakınında ki bilgisayarcıya götürdüm durumu izah ettim. Bana döndü 2 saat sonra , anakartta voltaj fazlalığı var dedi . Bağladığında anakartın heryerinde voltaj fazlası olduğunu söyledi ve alıpçıya gitmesi gerektiğini söyledi. Bende abi sana dönüş yapıcam dedim , durum hakkında fikri olan var mı, ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı