IdeaPad 3-15IML05 için uygun RAM önerisi

EmreTownley

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: 16GB Ekran Kartı: İntel Arc A750 LE 8GB İşlemci: İntel Core i3 12100f
Laptopumun RAM'ı artık az geliyor ve 8'den 12 veya 16 GB RAM yapmak istiyorum. 1. sorum olarak uygun RAM'i nasıl bulabilirim ayrıca bu RAM uygun mudur;
https://www.hepsiburada.com/kingsto...8-resmi-distributor-garantili-pm-HB00000WMRXJ

Sonra bunu teknik servise götürüp taktıracağım. Eğer uygun değilse ne taktırabilirim? Laptopum: IdeaPad 3-15IML05 - type 81wb. RAM'imde şu şekilde.

1696658789054.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopumun RAM'ı artık az geliyor ve 8'den 12 veya 16 GB RAM yapmak istiyorum. 1. sorum olarak uygun RAM'i nasıl bulabilirim ayrıca bu RAM uygun mudur;
https://www.hepsiburada.com/kingsto...8-resmi-distributor-garantili-pm-HB00000WMRXJ

Sonra bunu teknik servise götürüp taktıracağım. Eğer uygun değilse ne taktırabilirim? Laptopum: IdeaPad 3-15IML05 - type 81wb. RAM'imde şu şekilde.

Eki Görüntüle 1969282

Cihaz sanırım Lenovo. Lenovunun ventage(sanırım) uygulamasını Microsoft Store'den indirip uygulama içerisindrn donanım taraması yapıp takılı tam özrlliklerini markasını vb öğrenebilirsin. Mümkünsr aynı marka, MHz ve CL değerlerine sahip bir RAM takmanı öneririm.

Cihaz sanırım Lenovo. Lenovunun ventage(sanırım) uygulamasını Microsoft Store'den indirip uygulama içerisindrn donanım taraması yapıp takılı tam özrlliklerini markasını vb öğrenebilirsin. Mümkünsr aynı marka, MHz ve CL değerlerine sahip bir RAM takmanı öneririm.

Hocam sıkıntıda o zaten modelini yazdığımda en fazla 4 GB'lik çıkıyor. Zaten bende 4x2 RAM var o yüzden uyumlu RAM sordum hocam.

Hocam sıkıntıda o zaten modelini yazdığımda en fazla 4 GB'lik çıkıyor. Zaten bende 4x2 RAM var o yüzden uyumlu RAM sordum hocam.

O zaman mevcut ramınızın özelliklerinde bir RAM bulun onu takın. Aynı MHz ve CL değerinde olmalı.

CL değerleri aynı mı?

1 MHz'den bir şey olacağını düşünmüyorum. Ama emin değilim, isterseniz bu soru için ayrı bir konu açabilirsiniz.

Hocam CL derken CAS'dan bahsediyorsunuz değil mi? Öyleyse evet ikisi de aynı CPU Zden benimki 19 alacağım RAM'in özelliklerindede 19 yazıyor.

Hocam CL derken CAS'dan bahsediyorsunuz değil mi? Öyleyse evet ikisi de aynı CPU zden benimki 19 alacağım RAM'in özelliklerindede 19 yazıyor.

Tamam o zaman alıp deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı