Ideapad 3 laptop için Windows 11 vs 10

Driver yanında gelmez, içinde işletim sistemi yüklü ise kurulu gelir. Siz yeniden kurmak isterseniz Lenovo Recovery Media indirir kurarsınız. Ben interneti kesip temiz Windows kurup son sürüm driverları kurmayı tercih ediyorum Windows Update araya girmesin diye.
Bu konuyla ilgili detay verebilir misiniz. Bir kere tam kurmak ve sonrasında tekrar tekrar uğraşmak istemiyorum açıkcası.

Bu konuyla ilgili detay verebilir misiniz. Bir kere tam kurmak ve sonrasında tekrar tekrar uğraşmak istemiyorum açıkcası.
Cihaz tahminen Windows yüklü gelecek, öyle olursa hiçbir şey yapmanıza gerek yok.
İleride Windows'u yeniden kurmak isterseniz 2 seçenek var: Recovery Media veya Manuel kurulum.

Recovery Media: Lenovo her laptop modeli için içinde yüklü gelen Windows kurulumunu sitesinde bulunduruyor. Bu kurulumda tüm sürücüler programlar zaten bulunduğu için direkt USB'ye yazdırıp kurunca işiniz bitiyor. (Windows sürümünü hep güncellemedikleri için bazen eski sürüm oluyor ama büyük problem olmaz çoğu kişi için, yüklenince güncellersiniz Windows Update ile). Recovery Media'yı cihazın Lenovo Destek sitesinde bulabilirsiniz (Kurtarma Medyası diye de geçiyor ara sıra.)

Manuel Kurulum dediğim ise internetsiz olarak orijinal güncel Windows kurulumunu yaptıktan sonra önceden indirdiğiniz güncel sürücüleri kurmak. Daha zahmetli ama hem sürücüler hem Windows daha güncel oluyor.

Geri
Yukarı