Ideapad 3 RTX 3060 modelinden vida/BIOS pili sesi geliyor

Bu hata %100 mü arkadaşlar? Servis nasıl düzeltiyor?
Bugün arayacağım. Çoğu kişide var özellikle son alanlarda.

Bu hata %100 mü arkadaşlar? Servis nasıl düzeltiyor?

Konuştum az önce İtopya da servis de bize yollayın diyor. Kararsız kaldım yollayı yollamamakta. Daha yeni almışken oradan oraya bir dakikalık işlem için bilgisayarı gezdirme fikri hoşuma gitmedi. Vidaları açmak için aparat bulursam ben takmak istiyorum ama hafif de tırsıyorum😀

Zarari olacağıni pek sanmıyorum evet çalışıyor ama etrafta takiliyor öyle:D servise götürdüğünuzde direkt yaparlar galiba ondan emin değilim, bir şeyi yerine oturtacaklar sadece.

Hocam bu konuda bilgilisiniz sanırım. Aynı sorunu olan birinin hoparlöründe sıkıntı olmuş. Bizim modellerde BIOS pili batarya yanında serbest takılıyor gibi. Acaba BIOS pilinin yuvası var mı yoksa benimki deni hoparlör parçasıdır sizce?

Son düzenleme:
BIOS pili oynuyor sizde hocam yuvasından çıkmış sekilde etrafta dolaşıyor ama kabloya bağlı olduğu için çalışıyor, diye biliyorum ben. Bence açıp bakın nasıl olsa garanti dışı kalmıyor.

BIOS pili oynuyor sizde hocam yuvasından çıkmış sekilde etrafta dolaşıyor ama kabloya bağlı olduğu için çalışıyor, diye biliyorum ben. Bence açıp bakın nasıl olsa garanti dışı kalmıyor.

Dediğiniz gibi BIOS pilinden kaynaklanıyormuş hocam. Teşekkürler

Bende de ayni sorun var. Nasıl hallettiniz hocam?

Hocam bunun için teknik servise yollamak istemedim. Kaliteli bir çift taraflı bant ile yapıştırdım. Zaten altta kendileri de yapıştırmış ama bayağı ucuz bir yapışkan koymuşlar o düşmüştü. Siz de çift taraflı bant ile kolayca halledebilirsiniz.

Bende de tangır tungur ediyor şimdi fark ettim bilsem SSD takarken onu da yapıştırırdım laptop sökünce plastikleri falan çiziliyor hep.

Aynı sorun bende de vardı öncelikle laptopu ters çevir arkasındaki vidalari tornavida ile aç daha sonra bir banka kartı veya herhangi bir kart ile laptopun arka kapağını çıkar önce batarya vidalarını daha sonra bataryanı kaldır ve altında BIOS pili olacak çift taraflı bant ile sabitle bu kadar.

Aynı sorun bende de vardı öncelikle laptopu ters çevir arkasındaki vidalari tornavida ile aç daha sonra bir banka kartı veya herhangi bir kart ile laptopun arka kapağını çıkar önce batarya vidalarını daha sonra bataryanı kaldır ve altında BIOS pili olacak çift taraflı bant ile sabitle bu kadar.
Bende bataryanın altında değildi ama yanındaydı, SSD takarken yandan hallediverdim. Bu laptopun 80 tane ayrı versiyonunu yapmışlar nedense hepsinin iç yapısı birazcık farklı, neyseki sökmesi kolay.

Geri
Yukarı