Ideapad Gaming 3 15ACH6 RAM ve HDD yükseltmesi

gutibey

Picopat
Yer
Almería, İspanya
Merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 modelini kullanıyorum. Elimde eski laptopumdan kalma 5400RPM 1 terabayt 2,5 inç. HDD var. Ve RAM'leri çift kanal yapmak istiyorum. Ancak hangi RAM'i almalıyım bilmiyorum. Ve bu laptopa HDD takılır mı, takılırsa bir videosu var mıdır? İlk defa bilgisayarı kendim açıp parçaları takacağım. Hangi RAM'i almalıyım ve hard disk takılır mı, takılırsa nasıl takılır?

Kullandığım cihaz: https://www.akakce.com/laptop-noteb...-bilgisayar-82k200k2tx-fiyati,1662309051.html

@messinicocugu @Artoria Pendragon @Radeon RX 5500M

Son düzenleme:
HDD yeri olması lazım, RAM için CPU Z indirip SPD kısmını atın.

HDD yeri var diyorlar, ancak üstünde M.2 SSD takılıymış sanırım. HDD takmak içinde SSD'yi çıkartmak gerekiyormuş.
CPU-Z indirdiğimde atarım ekran görüntüsünü.

Bu RAM uyumlu olur:

Hocam iki farklı Kingston var Akakçe'de ve pin sayıları farklı. Etki eder mi?

Yer var:

HDD yeri var diyorlar, ancak üstünde M.2 SSD takılıymış sanırım. HDD takmak içinde SSD'yi çıkartmak gerekiyormuş.
CPU-Z indirdiğimde atarım ekran görüntüsünü.

Hocam iki farklı Kingston var Akakçe'de ve pin sayıları farklı. Etki eder mi?

Edebilir hocam belki sizde Hynix RAM de olabilir ona göre onu da alabilirsiniz.

Biri 1RX8 biri 1RX16 hangisini alsaniz pek de bir şey fark etmiyor diye biliyorum, bunlarda RAM zaten CL22 çıkıyor ama gene de bakmakta fayda var.

Ekte bıraktım hocam resmi.

Yer var:

Hocam HDD slotunun üstünde SSD takılıymış sanırım. Doğru mu?

Evet bendeki Hynix marka diye biliyorum ancak Hynix satılmıyordu yanılmıyorsam. Kingston alıp taksam sorun olur mu ki?

Dosya Ekleri

• CPU-Z SPD.png
    CPU-Z SPD.png
    105,7 KB · Görüntüleme: 28
@messinicocugu hocamın attığı uyumlu, SK Hynix zaten doğru düzgün orijinali bulunmuyor diye hatırlıyorum.

Ekte bıraktım hocam resmi.

Hocam HDD slotunun üstünde SSD takılıymış sanırım. Doğru mu?

Evet bendeki Hynix marka diye biliyorum ancak Hynix satılmıyordu yanılmıyorsam. Kingston alıp taksam sorun olur mu ki?

Sorun olmaz.

@messinicocugu hocamın attığı uyumlu, SK Hynix zaten doğru düzgün orijinali bulunmuyor diye hatırlıyorum.

Sorun olmaz.

Tamamdır hocam teşekkürler. İlk defa cihazı açacağım da, RAM ve HDD takarken nelere dikkat etmem lazım? Bataryayı falan çıkartayım mı ve HDD takmak için bir video var mı? Çünkü HDD nasıl takılır bilmiyorum :D

Geri
Yukarı