Ideapad Gaming 3 82K200JUTX 16.813 TL'ye alınır mı?

Macella

Kilopat
Daha fazla  
PC kullanıcı yorumunuz nasıl?

Hocam elime dün ulaştı ve Windows 11 kurup hemen lisansladım. Şimdilik performansından memnunum ekran kartı wattı Monster'a göre düşük ancak çevremde Monster kullanıp da tavsiye eden biriyle karşılaşmadığım için Monster'a sıcak bakmıyordum. Ekran kalitesi muazzam %100 sRGB 165Hz ve 300 nits parlaklığı var. Daha önce 9. nesil i7 GTX1650 60Hz MSI kullanıyordum ondan buna geçiş yapınca çağ atlamış gibi hissettim. Kasa kalitesi beklediğimin üstünde çıktı çünkü Ideapad'ler genelde giriş seviyesi olduğu için kalite beklemiyordum ancak maşallah taş gibi kaliteyi hissediyorsunuz. Klavyenin 4 bölgesi ayrı ayrı ayarlanabilen RGB ve farklı geçiş modları var ışıklandırma sevenler için güzel. Tek sorunum Turbo fan modu yok ya da ben bulamadım. Lenovo vantage uygulamasından overclock yapılabiliyor. İşlemci ve fanın beraber 3 farklı modu var ancak dediğim gibi Turbo fan yok yani işlemci ve fan beraber farklı modlarda otomatik ayarlanıyor overclock yapılacaksa bir tık sıkıntı olabilir onu da ekstra soğutucu alarak çözebilirim sanırım ancak şu an OC yapmadım ve ısınma problemim yok. MSI'da işlemci ve fan hızı ayrı ayrı ayarlanabildiği için çok işime yarıyordu OC rahat rahat yapıyordum. Dün Forza Horizon 5 yükledim ve otomatik ekstrem ayarlara çekince aşağıda kalan birkaç ayarı da sona getirip ortalama 60 FPS aldım muazzam bir grafik şöleni.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı