Ideapad Gaming 3 fanları ekranı ısıtıyor

omut

Femtopat
Daha fazla  
1 ay önce falan Lenovo'nun Ideapad Gaming 3 serisinden bir laptop aldım. Normal kullanımda sıkıntı yok ama oyun açtığım zaman fanlardan sıcak hava çıkıyor ve 2 tane fan direkt monitöre bakacak şekilde yerleştirilmiş. Oyun açtığım zaman monitörün alt yarısı bayağı ısınıyor, fön tutmuş gibi ısınıyor. Sürekli monitörün böyle ısıtılması monitöre zarar verir mi? Lenovo böyle saçma sapan bir tasarım hatası mı yapmış gerçekten?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vede zarar vermeyeceğini düşünüyorum
1 ay önce falan Lenovo'nun Ideapad Gaming 3 serisinden bir laptop aldım. Normal kullanımda sıkıntı yok ama oyun açtığım zaman fanlardan sıcak hava çıkıyor ve 2 tane fan direkt monitöre bakacak şekilde yerleştirilmiş. Oyun açtığım zaman monitörün alt yarısı bayağı ısınıyor, fön tutmuş gibi ısınıyor. Sürekli monitörün böyle ısıtılması monitöre zarar verir mi? Lenovo böyle saçma sapan bir tasarım hatası mı yapmış gerçekten?

Pek etkisi olmaz.
dediğim gibi pek bilgim yok biraz yeniyim bu konularda, harici fan ne kadar güçlüdür ne kadar soğutur bilmiyorum. ama bilgisayarın fanları biraz daha sakinleşmez mi? hem bilgisayarı yükseltirsem monitörü daha geniş açıyla kullanabilirim öyle de monitöre daha az hava gelir diye düşünüyorum siz ne dersiniz

Geri
Yukarı