Ideapad Gaming 3 farklı farklı BSoD hataları

• Konuyu başlatan EBS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 323
İşletim sistemi
Windows 11

EBS

Decapat
Ekran kartı
Geforce GTX 1650TI
İşlemci
Ryzen 7 4800H
Merhaba. Lenovo Ideapad Gaming 3 bilgisayarımda sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Ryzen 7 4800H ve GeForce GTX 1650 Ti olması lazım parçaların... Son beş minidumpı iki gün içinde aldım ve her hata farklı bir şeye işaret ediyor. XMP açık değil, overclock yapmadım. Oyunlarda crash olmazken Chrome'da gezerken ya da dosya gezgininde bir işlem yaparken crash dump almaktan sıkıldım.

Minidump dosyası

Konuyu açmamın ardına iki yeni BSoD daha yaşadım...

Yeni

Son düzenleme:
Biraz bekleyebilir misiniz? Şu anda farklı bir arkadaşınkini inceliyorum. Fazla uzun sürmez.

Merhaba. Lenovo Ideapad Gaming 3 bilgisayarımda sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Ryzen 7 4800H ve GeForce GTX 1650 Ti olması lazım parçaların... Son beş minidumpı iki gün içinde aldım ve her hata farklı bir şeye işaret ediyor. XMP açık değil, overclock yapmadım. Oyunlarda crash olmazken Chrome'da gezerken ya da dosya gezgininde bir işlem yaparken crash dump almaktan sıkıldım.

Minidump dosyası

Konuyu açmamın ardına iki yeni BSoD daha yaşadım...

Yeni

Attığınız dosyada trojan virüsü var. 🤨

@EBS

Son düzenleme:
Biraz bekleyebilir misiniz? Şu anda farklı bir arkadaşınkini inceliyorum. Fazla uzun sürmez.

Attığınız dosyada trojan virüsü var. 🤨

@EBS
Mümkün değil... Google'a yüklediğim bir şeyde nasıl trojan olabilir? Kaldı ki sadece dmp dosyaları atmıştım. Tekrar kontrol edeyim @McGucket

Virüstotal'den rar'ı kontrol ettim virüs bulmadı. Teker teker .dmp dosyalarını da taratıyorum şimdi.

Son düzenleme:
Dosyayı masaüstüne aldığımda ototmatikmen Windows Defender uyarı veriyor ve 5-10 saniye sonra da otomatikman siliyor.

techsosmateryal.jpg

Peki benim bilgisayarıma trojan girmiş ve dosyaları enfekte ediyor olabilir mi? Böyle bir durum varsa temiz format atayım şimdi @McGucket

Olabilir. Malwarebytes ve Kaspersky ile taratın isterseniz.

Son düzenleme:
Dosyayı masaüstüne aldığımda ototmatikmen Windows Defender uyarı veriyor ve 5-10 saniye sonra da otomatikman siliyor.

Eki Görüntüle 1755887

Olabilir. Malwarebytes ve Kaspersky ile taratın isterseniz.
Malwarebytes uTorrent'teki şeylerde sorun olduğunu söyledi sildim. Yine bendeki dmp'lerde sorun olduğunu göstermedi.

Geri
Yukarı