Ideapad Gaming 3 fazla ısınıyor

Ben 15 gün önce linkteki modeli aldım birçok oyunda test ettim ama en fazla 80 dereceyi gördü genel olarak 75-78 arası oluyor o da ağır yük altında yani. Sizin 3 farklı cihazda yüksek ısıları görmeniz şaşırttı açıkçası çünkü çok önerilen bir model IPG3 ve soğutucusunu da çok başarılı buluyor genel kitle.

Hocam mesela ben dediğm cihazda sonuç alamadım stand ile

Ekran kartı ve işlemcisi ne bilgisayarın?

İşlemci: Ryzen 5 5600H Ekran Kartı : RTX 3060

Ben 15 gün önce linkteki modeli aldım birçok oyunda test ettim ama en fazla 80 dereceyi gördü genel olarak 75-78 arası oluyor o da ağır yük altında yani. Sizin 3 farklı cihazda yüksek ısıları görmeniz şaşırttı açıkçası çünkü çok önerilen bir model IPG3 ve soğutucusunu da çok başarılı buluyor genel kitle.

Hocam gerçekten anlamadım 3 farklı yerden aynı cihazları sipariş ettik ve test yaptık. Şuanda hepsi anormal derecede ısınıyor. Aynı windows kurulumlarını ve güncelleştirmelerini yaptık. Bizim yaptığımız bir hata olabilir mi?

Hocam stand kullanimi ve hangi oyunda kaç derece olduğunu detaylıca yazar mısınız? Birkaç oyunda test edip MSI Afterburner ile test edip ekran görüntüsü atarsanız çok sevinirim. 5600hlı modeline sahibim de.

Aynı bilgisayara sahibim. Witcher 3 ultra ayarlarda 85-90 arası geziyor cpu. Bugün gece oyuna girme şansım oldu 80-85 arasında çalıştı. Cihazı performans modunda kullandım. Denge modunda 80in üstüne çıkmıyordu diye hatırlıyorum.

Aynı bilgisayara sahibim. Witcher 3 ultra ayarlarda 85-90 arası geziyor cpu. Bugün gece oyuna girme şansım oldu 80-85 arasında çalıştı. Cihazı performans modunda kullandım. Denge modunda 80in üstüne çıkmıyordu diye hatırlıyorum.
Ortam sıcaklığı çok etkiliyor aynı odada gündüz - gece 5 derece fark etti bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı