Ideapad Gaming 3 laptop oyunlarda düşük FPS veriyor

VolkanG

Hectopat
Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB, FreeDOS, 82K200K0TX : Amazon.com.tr: Bilgisayar. Linkteki bilgisayarı kullanıyorum. Sürücülerim güncel ve performans ayarlarını NVIDIA ve bilgisayar içinde yaptım. LoL'de en yüksek ayarlarda 140-160 FPS alıyorum ancak izlediğim videolarda 290-300 arası FPS alıyorlar. Bendeki sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Valorant'ta 200FPS. AC Odyssey'de 55-62 arası FPS alıyorum, en yüksek ayarlar.

Batteryboost ve whisper özellikleri kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant ve LoL de daha fazla almam gerekmez mi ?
Dediğiniz tum FPS'ler normal, ben yanlışlık göremedim. Afterburner'dan baktığınızda sıcaklık değerlerini de söyleyin ona göre yorimliyalim.

Dediğiniz tum FPS'ler normal, ben yanlışlık göremedim. Afterburner'dan baktığınızda sıcaklık değerlerini de söyleyin ona göre yorimliyalim.

Cpu sıcakllıkları 85 i gördü. Bu arada afterburner 3060 ı göstermiyor silip c klasörüne beta sürümünü yükledim ama işe yaramadı.

Gpu da 72 gördü
GPU 1 de 72 dereceyi gördü

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    165,7 KB · Görüntüleme: 57
  • image.jpg
    image.jpg
    138 KB · Görüntüleme: 33
  • image.jpg
    image.jpg
    200,6 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Çok teşekkürler kötü olduğunu düşünüp iade talebi isteyecektim.

Tekrar merhaba. CPU Sıcaklığı 81 i gördü. Normal mi ? GPU ve CPU sıcaklıkları oyun oynarken hangi değer aralığında normal kabul edilir ?

Dosya Ekleri

• 2A11C185-B316-4804-943C-B98C5492F102.jpeg
    2A11C185-B316-4804-943C-B98C5492F102.jpeg
    154,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Bu kadar drop yememin sebebi ne olabilir?

Sahne geçişlerinde kullanımlar oynayabiliyor orada düşmüş olabilir, önemli olan oynarken siz bu dropu hissetinizmi.

Sahne geçişlerinde kullanımlar oynayabiliyor orada düşmüş olabilir, önemli olan oynarken siz bu dropu hissetinizmi.
evet hissettim

Böyle olması normal mi hocam

Bugün LoL DE fps im 70 i gördü. Normalde 140-180 arası oynadıklarını görüyorum aynı donanımla.

Rica ederim hocam da sizin laptopta da sallayınca sağ alt taraftan tıkırtı sesi geliyor mu?
hocam laptop geldi mi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı