Ideapad Gaming 3 laptopta mavi ekran hatası

ahmetcank_25

Centipat
Daha fazla  
BIOS'u sıfırladık. Format attık. SSD RAM ve ekran kartı taraması yaptık bir sorun çıkmadı. Ama ne sorunu tespit ettik ne de çözebildik. Oyun oynarken değil daha çok normal hafif 1-2 uygulama açık iken gerçekleşiyor.
Sistem özellikleri:

• Lenovo Ideapad Gaming 3 15arh05.
  • AMD Ryzen 7 4800H.
  • GTX 1650 Ti.
  • 512 GB SSD
  • 16 GB RAM

Minidump dosyaları.

sorunu çözene 200 lira ödeme yapılacaktır

AMD ekran kartında arıza yine var hocam, anlayamadım vallahi.
NVIDIA ekran kartını da güncelleyin AMD gibi.

Aygıt Yöneticisi'nden AMD ekran kartını kaldırın.

BIOS ayarlarında Graphics device kısmını arayın, bulduğunuz zaman Discrete Graphics yapın.

IMG_20220810_212825_869.jpg

Enes hocanın dediğini yaptıktan sonra yüzde sıfır şekilde kalmaya başladı artık dolmuyor.

Hocam şu an laptopu yarım saatten fazla açık tutamıyorum direk mavi ekran geliyor.

Artık yüzdelik dolmadığından dolayı herhalde minidump dosyalarını göremiyorum.

Biraz daha böyle devam ederse format atmak zorunda kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1481159
Enes hocanın dediğini yaptıktan sonra yüzde sıfır şekilde kalmaya başladı artık dolmuyor.

Hocam şu an laptopu yarım saatten fazla açık tutamıyorum direk mavi ekran geliyor.

@Enes3078 bilebilir çünkü ben onunla alakalı bir şey bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1481159

Driver Verifier'ı kapayabilirsiniz. Formatı da hoş bulurum bu arada :)

Driver Verifier'ı kapayabilirsiniz. Formatı da hoş bulurum bu arada :)

Arkadaş konunun açılış mesajında format atsa da aynı hataları yaşadığını belirtmiş, benim şüphelendiğim şey AMD ekran kartının arızalı olması.

Eki Görüntüle 1481159

Bu arada dediğim adımı uygulayın hocam.

Eki Görüntüle 1481159

Çözümler amatörce: Hocam diskinizi ikiye bölün, değerli dosyalarınızı o diske atın ve Windows açıkken ISO dosyasını sanal bir şekilde takarak format atın ( M.2 varsa 30 dk içinde kurulma şansı artar), laptopunuzun arka kapağını açın ve M.2 SSD ve raminizin ucunu silgi ile temizleyin, RAM'ler Dual channel ise yerini değiştirin çünkü mavi ekran hata kodunda bir donanım hatası olduğunu söylüyor(bir ihtimal driver ile donanım bağdaşmamış olabilir).

Enes hocanın dediğini yapın, yine olursa atın dosyayı.
Format mı?

Çözümler amatörce: Hocam diskinizi ikiye bölün, değerli dosyalarınızı o diske atın ve Windows açıkken ISO dosyasını sanal bir şekilde takarak format atın ( M.2 varsa 30 dk içinde kurulma şansı artar), laptopunuzun arka kapağını açın ve M.2 SSD ve raminizin ucunu silgi ile temizleyin, RAM'ler Dual channel ise yerini değiştirin çünkü mavi ekran hata kodunda bir donanım hatası olduğunu söylüyor(bir ihtimal driver ile donanım bağdaşmamış olabilir).
Dediklerinizi yapıcam hocam kaybedeceğim birşey yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı