Ideapad Gaming 3 laptopun anakartı yandı

Benim dışımda 2 kişide de olmuş çok garip sanki Lenovo bilerek yapmış gibi mahalle bilgisayarcısında kesinlikle değiştir ama böyle dandik bir yer olmasın İstanbul/Ümraniye'de güzel bilgisayarcılar var , onların birinde yaptırmıştım yıl başında 50TL'ye 6 aydır sorunsuz kullanıyorum.

Yani sen de değiştirilmesini öneriyorsun değil mi?

Hocam aslında fiyatı muhtemelen 10 kuruş ile 10TL arasında olan parça, misal olarak söyleyeyim o parçanın işlevini yerine getiremiyor olması bağlantılı olduğu hat üzerinde farklı bir yerde yüksek ya da stabil olmayan voltaj, ısınma ve uzun vadede farklı kalıcı hasarlara sebep olabilir.
smd kutupsuz kondansatör olarak geçiyormuş ben bir bilgisayarcı abiye sorduğumda sorun çıkarmaz dedi fakat ben genede değiştirdim dediğiniz gibi ucuz bir parça ama çok para istiyorlar değiştirirken.

Benim dışımda 2 kişide de olmuş çok garip sanki Lenovo bilerek yapmış gibi mahalle bilgisayarcısında kesinlikle değiştir ama böyle dandik bir yer olmasın İstanbul/Ümraniye'de güzel bilgisayarcılar var , onların birinde yaptırmıştım yıl başında 50TL'ye 6 aydır sorunsuz kullanıyorum.
ben 300 e yaptırdım burda :D

normalde o ramin üzerine koyulan bloğun kenarında metal çıkıntısı olmaması lazım youtubeden baktığımda da yoktu niyeyse bizdekinlerde var.

Servis geri dönüş yaptı mı?
Hayır, konuyla ilgili mail attım ama henüz bir dönüş olmadı.

Yer ismi olarak belirtebilirsen ben de gidip değiştirmek isterim, oralara yakınım benim için daha iyi olur.

@SngrBob

Son düzenleme:
Hayır, konuyla ilgili mail attım ama henüz bir dönüş olmadı.

Yer ismi olarak belirtebilirsen ben de gidip değiştirmek isterim, oralara yakınım benim için daha iyi olur.

@SngrBob

Ben Antalya'da yaşıyorum ama istersen vereyim gene de.

Hocam 3 gün önce laptobu aldım aynı hatayı bende yaptım pilin bağlantısını anakartdan sökmedim ve biraz kıvılcım çıkardı aynı yerden metali değdirince Şuan da bilgisayar sorunsuz çalışıyor. Siz ne yaptınız acaba? Servisle iletişime geçebildiniz mi? @destryHaRD

Son düzenleme:
Hocam 3 gün önce laptobu aldım aynı hatayı bende yaptım pilin bağlantısını anakartdan sökmedim ve biraz kıvılcım çıkardı aynı yerden metali değdirince Şuan da bilgisayar sorunsuz çalışıyor. Siz ne yaptınız acaba? Servisle iletişime geçebildiniz mi? @destryHaRD
Smd kutupsuz kondansatör olarak geçiyor o parça bilgisayarcıya sorduğumda ise değiştirmene gerek yok dedi bende o şekilde 1 ay kullandım herhangi bir sorun yaşamadım fakat içim rahat etsin diye bilgisayarcıya yaptırdım. Sana kalmış istersen yaptır istemezsen de o şekilde kullan herhangi bir sorun teşkil etmez.

Arkadaşlar yaşadığım olay ile ilgili son gelişmeyi de paylaşmak isterim sizlerle.

Konuyu açtığım dönemde her ne kadar sistemimde hiçbir sorun bulunmasa da ilerleyen haftalarda işlemcim anormal düzeyde hızlı ısınmaya başlamıştı. Boşta iken 50 derecelerde gezinen Ryzen 5 5600H işlemcim performans gerektiren en ufak bir oyun açtığım anda kendini %100 derece sıcaklığa kitliyordu ve oyunlarda inanılmaz fazla FPS drop problemi ile karşılaşıyordum.

Tüm bunların sonucunda ürünümü Lenovo Teknik Servise götürdüm ve teslim ettim, (teslim ederken anakartta o parçayı yaktığımı da söylememiştim) aradan geçen 20-25 günün ardından ürünümde yazılımsal bir hata olduğu tespit edildi ve doa raporu süreci başladı, bu süreçte 10 gün kadar sürdü.

Doa raporumu aldıktan sonra İtopya müsteri iletişim merkezine giderek raporumu verdim. Benim cihazımın aynı modeli olsa bana ücretsiz bir şekilde yenisini verebileceklerini ancak şu anda ellerinde bulunmadığını ve geleceğinin de meçhul olduğunu söyledikleri zaman, ben de para iadesi istedim ve cihazımın o dönem aldığım ücreti kendilerinden teslim aldım. Sonra kendime bütçem el verdiği kadarında bir toplama pc satın aldım ve süreç bu şekilde sona erdi.

Geri
Yukarı