Ideapad Gaming 3 mü, Nitro 5 AN515-45 mi?

PC'ye RAM taktırdım şu an ölü gibi sistem. S 10 saniyede açılan sistem 3 dakikada açıyor var bir problem ama çözemedim. Bataryadan da açmıyor çok ilginç...

Hangi RAM'i taktiniz hocam bir de başkası taktiysa belki zarar vermişte olabilir.

Hangi RAM'i taktiniz hocam bir de başkası taktiysa belki zarar vermişte olabilir.
Crucial ram hocam. Bilgisayarcı taktı

Sorun pilde hocam. Ne oldu birden anlayamadım... Pilsiz yine hızlı çalışıyor ama pil takıldığı anda 2000 yılındaki bilgisayarlar gibi hızı var. Mediamarkta götürüyorum bakalım ne yapacaklar

Hocam sanırım statik elektrik oluştu ram takarken ederken 1 saat geçince açıldı pc. Ama ram takviyesi yapsam da bu seferde yine sıkıntı var.
Kullanılabilir ram miktarı 7.13 GB diyor bios güncellemesi yapmış olsam da.

Son düzenleme:
Hocam RAM uyusmadi galiba taktiginiz RAM'in linkini atar misiniz?
Ram uyuştu hocam onda sıkıntı yok. Bilgisayarcıda sorun bulmadı. Sıkıntı sistemin kendine alması Rami.
Ve uyumsuz olsa denildiği gibi hiç açmaz bilgisayar.

Dostum selam ben de aynı bilgisayardan aldım ram 5.86 gözüküyordu. Lenovo supporttan tüm güncellemeleri yaptıktan sonra bios güncellemesini yaptım ve donanımın harcadığı ram miktarı değişerek 660mb oldu yani şuan 7.3gb kullanılabilir bellek alanım var. Bios güncelleme linki de burada :
Hocam sizin nasıl halloldu benim çok düşük, çözemedim bir türlü...

Dosya Ekleri

• IMG_20220624_221009.jpg
    IMG_20220624_221009.jpg
    98,5 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20220624_221050.jpg
    IMG_20220624_221050.jpg
    107,4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Hocam sizin nasıl halloldu benim çok düşük, çözemedim bir türlü...
Ben bugün bu rami satın alıp taktım ve maşallah canavar gibi oldu 80 90 fps'e yakın artış oldu oyunlarda, geç açılma gibi bir problem de yaşamadım

Ben bugün bu rami satın alıp taktım ve maşallah canavar gibi oldu 80 90 fps'e yakın artış oldu oyunlarda, geç açılma gibi bir problem de yaşamadım
ram 8 gb iken ekran kartı yüzde 40larda çalışıyordu ilginç bir şekilde ram 16 olduktan sonra ekran kartı yüzde 90 larda çalışmaya başladı ve fpse yansıdı

Hocam RAM uyusmadi galiba taktiginiz RAM'in linkini atar misiniz?
Tuhaf bir şekilde ram sorunu çözüldü hocam ama diğer iki problem nedeniyle servise gönderecek gibi duruyorum. Touchpad hiç çalışmıyor, ekstra olarak num lock açık ya da kapalı olsa da rakamlara basılınca çalışmıyor. Hayırlısı bakalım. Muhtemelen yenisini gönderirler.
Lenovo müşteri hizmetlerinin memur gibi çalışması da ilginç bir durum tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı