Ideapad L340 Gaming laptop pil sorunu

cybber

Decapat
Arkadaşlar selamlar, çok yakın zamanda Ideapad L340 Gaming laptop aldım (i7 9750H + GTX 1650 + 1TB HDD + 256 GB SSD + 16 GB RAM versiyonu) ve bilgisayarımda Max 3 program ve 0 oyun var ama şarjsız kullanmaya başlayınca 5 dakikada %100'den %95'e düşüyor başka konularda da bu bilgisayarın piliyle ilgili iyi şeyler söylüyorlar.
Problem benim bilgisayarımda mı? Eğer öyleyse nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı sürekli yüksek performansta mı kullanıyorsunuz? Güç seçeneklerinden plan ayarlarını değiştire tıklayıp gelişmiş güç ayarlarını seçin oradan işlemcinin maksimum kullanım durumu var onu %100'den düşürürseniz sizin işlemcinizde TPD down olayı olduğu için işlemci kendi frekanslarını düşürecek ve daha az güç tüketecektir. Tabii bu işe yaramazsa farklı bir sorun olabilir.

Bilgisayarı sürekli yüksek performansta mı kullanıyorsunuz? Güç seçeneklerinden plan ayarlarını değiştire tıklayıp gelişmiş güç ayarlarını seçin oradan işlemcinin maksimum kullanım durumu var onu %100'den düşürürseniz sizin işlemcinizde TPD down olayı olduğu için işlemci kendi frekanslarını düşürecek ve daha az güç tüketecektir. Tabii bu işe yaramazsa farklı bir sorun olabilir.
Bu şekilde kullanıyorum
1587723497794.png

Ve gördüğünüz gibi şarjda bile dolmuyor bu da ayrı bir sorun

Hiç korsan yazılım yüklediniz mi? Çünkü onlarda zaman zaman işlemciyi yiyip bitiren virüsler bulunabiliyor.
GTA SAN ANDREAS var fakat aynı sorun ondan önce de vardı geçen gün indirdim SAN ANDREAS'ı Bu sorun aldığım günden beri var. İlk geldiği gün 12 saat şarj felan etmedim %100 olduğunda şarjdan çektim.

Yani benim eski laptoplarımda kullandığım bir yöntem var da siz uygulamayın. İsterseniz direkt servise yollayın bataryanızda bir problem olabilir.

Hocam sorunu çözebildiniz mi ? Aynı sorun benim yoga bilgisayarımda da mevcut kullanırken dakikada %1 şarj tüketiyor ve 5 dakikada da %20 şarj dolduruyor çok ilginç bana çok az geldi yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşlar selamlar, çok yakın zamanda Ideapad L340 Gaming laptop aldım (i7 9750H + GTX 1650 + 1TB HDD + 256 GB SSD + 16 GB RAM versiyonu) ve bilgisayarımda Max 3 program ve 0 oyun var ama şarjsız kullanmaya başlayınca 5 dakikada %100'den %95'e düşüyor başka konularda da bu bilgisayarın piliyle ilgili iyi şeyler söylüyorlar.
Problem benim bilgisayarımda mı? Eğer öyleyse nasıl düzeltebilirim?
Sorununu çözebildin mi ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı