Ideapad Z500 macOS Mojave kurulumda kernel panic

klnc

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Bu rehberdeki kurulumu yapmak istiyorum. Sistem özelliklerini aşağıda belirttim. Kurulumun başından beri sürekli bu hatayı alıyorum. Config dosyasında gelen tüm Intel configlerini denedim. Ardından da kendim clover editor ile işlemciye uygun config oluşturdum. Sonuç aynı. Resimdeki hatadan ileri gidemiyorum. 😤
Sistem Özellikleri:
  • Intel Core I5-3230M (Ivy Bridge) (Dahili Intel HD4000 Grafik)
  • NVIDIA GT645M
  • 120GB SanDisk SSD
  • 8 GB RAM

WhatsApp Image 2020-02-20 at 23.32.06.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'dan harici ekran kartı, Intel Virtualization Technology, PXE boot lan kapatın. Boot seçeneklerinde UEFI mod seçili olsun ve Security Boot'u da disable yapıp deneyin.

USB 3.0 portu yerine 2.0 portunu deneyin, aynı şekilde bellek 3.0 ise 2.0 ile deneyebilirsiniz. BIOS ayarlarınız ne durumda? Hangi ayarlamaları yaptınız?

PXE boot lan kapatın.

Bu ayarın kapanma sebebini ilk defa sizden görüyorum. Sebebini açıklayabilir misiniz?

USB 3.0 portu yerine 2.0 portunu deneyin, aynı şekilde bellek 3.0 ise 2.0 ile deneyebilirsiniz. BIOS ayarlarınız ne durumda? Hangi ayarlamaları yaptınız?

Bu ayarın kapanma sebebini ilk defa sizden görüyorum. Sebebini açıklayabilir misiniz?
WhatsApp Image 2020-02-21 at 00.44.06.jpegWhatsApp Image 2020-02-21 at 00.44.25.jpegWhatsApp Image 2020-02-21 at 00.44.46.jpegWhatsApp Image 2020-02-21 at 00.45.07.jpeg

BIOS ayarlarım şu şekilde. Config dosyasını da şöyle yaptım. MacBookPro9,2 i5/i7 Ivy Bridge seçtim ve argümanlara slide=0 girdim.

Tek tek tüm Intel laptop configlerini deniyorsunuz değil mi?
Evet tümünü denedim, ancak kendi kurcaladığım config dosyası ile boot edince yazılar yerine Apple logosu yükleniyor, yarıya gelince yeniden başlatıyor sonra USB boot ilk sırada olmasına rağmen Windows açılıyor. Onu çözemedim şimdi de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı