Idle Buddy virüsü nasıl kaldırılır?

İkisini de yaptım da temiz gösteriyor ama virüs hala bilgisayarda.

1.Öncelikle aşağıdaki rehberde yazılanları uygula.

2.Kullandığın bütün tarayıcılardaki geçmiş ve önbelleği temizle. Tarayıcıda bilmediğin eklentiler var ise kaldır.

3.Oyunun bütün dosyalarını sildiğinden emin ol. Denetim masasından > program ekle kaldıra gel ve indirilen oyun ile ilgili her şeyi kaldır.

4.Eğer hiçbiri işe yaramazsa format atabilirsin arkadaşın dediği gibi. Bu virüs bilgileri çalan türden.

Virüs ile ilgili herhangi bir hata veya uyarı görürsen fotoğrafını da at.

Bu kez çözüleceğini umuyorum. 😀

1.İlk olarak bilgisayarını güvenli modda açmalısın. Güvenli modda internet olmayacak. Bu yüzden gerekli olan Malwarebytes uygulamasını bilgisayarında bulundur. Bilgisayarını güvenli moddan başlatınca Malwarebytes ile tam tarama yaptır. Nasıl tam tarama yapacağını bilmiyorsan aşağıdaki linkten öğrenebilirsin.

Tam tarama yaptırmak için ;

Bilgisayarını güvenli moddan başlatmak için ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2.Tam tarama yaptırdıktan sonra yine kalkmazsa tarayıcı önbelleği , geçmiş ve eklentilerini tamamen silmeyi unutma.

3.Çalıştırdan girerek Temp , %temp% ve prefetch klasörlerinin içindekileri tamamen sil.

4.Sistem diskindeki Program Files ve Program Files (x86) klasörlerinde oyun-virüs ile ilgili dosyaları sil.

5.Güvenli moda girmeden önce virüsün konumunu al. Daha sonra güvenli modda konumuna giderek dosyalarını silebilirsin.

6.Eğer hiçbiri yaramaz ise temiz bir format en iyisi. USB belleğe filan dosya atmazsan iyi olur. Virüs bulaşmaması için.

Videolarda USB kullanılıyor bunun için bilgisayardaki sıfırlama kısmından sıfırlayın. Tekrar kurulum yaptıktan sonra sistem diskinde Windows.old klasörünü sil kesinlikle.

Görselini alabilir miyim?
Bu kez çözüleceğini umuyorum. 😀

1.İlk olarak bilgisayarını güvenli modda açmalısın. Güvenli modda internet olmayacak. Bu yüzden gerekli olan Malwarebytes uygulamasını bilgisayarında bulundur. Bilgisayarını güvenli moddan başlatınca Malwarebytes ile tam tarama yaptır. Nasıl tam tarama yapacağını bilmiyorsan aşağıdaki linkten öğrenebilirsin.

Tam tarama yaptırmak için;

Bilgisayarını güvenli moddan başlatmak için;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2.Tam tarama yaptırdıktan sonra yine kalkmazsa tarayıcı önbelleği, geçmiş ve eklentilerini tamamen silmeyi unutma.

3.Çalıştırdan girerek Temp, %temp% ve prefetch klasörlerinin içindekileri tamamen sil.

4.Sistem diskindeki Program Files ve Program Files (X86) klasörlerinde oyun-virüs ile ilgili dosyaları sil.

5.Güvenli moda girmeden önce virüsün konumunu al. Daha sonra güvenli modda konumuna giderek dosyalarını silebilirsin.

6.Eğer hiçbiri yaramaz ise temiz bir format en iyisi. USB belleğe falan dosya atmazsan iyi olur. Virüs bulaşmaması için.

Videolarda USB kullanılıyor bunun için bilgisayardaki sıfırlama kısmından sıfırlayın. Tekrar kurulum yaptıktan sonra sistem diskinde Windows.old klasörünü sil kesinlikle.

Bu yöntem olacaktır diye düşünüyorum, yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• ygy.PNG
    ygy.PNG
    113 KB · Görüntüleme: 180
  • hdhh.PNG
    hdhh.PNG
    10,4 KB · Görüntüleme: 179

Yeni konular

Geri
Yukarı