Idle Buddy virüsü nasıl kaldırılır?

Önemli değil. Şu an tek hedefin onu yok etmek olsun. 😀
Seni buralarda görmek isteriz. Sanırım video paylaştığın bir kanal falan var? Video kayıt programı görüyorum da.

Evet kanalım var bir tane ama videoları telefondan yapıyorum, bilgisayardakini SS almak için kullanıyorum. Farklı bir konseptte video yapıyorum SS alarak.

Öncelikle her zaman dediğimiz gibi korsan yazılım ve oyunlardan uzak duralım. 3 kuruş vererek çoğu güzel oyunu alabiliyoruz günümüzde. Tabii ki elinizde yoksa yapabilirsiniz ama tedbirler alarak. (virüs programı vs.)

Bazı yapabileceğin şeyleri sıralayacağım;

1.Malwarebytes adlı uygulamayı linkten indirip kurman ve tarama yaptırman.

2.aynı şekilde Kaspersky adlı uygulamayı verdiğim linkten indirip kur ve tarama yaptır. Tespit ederse sileceklerdir. En güvendiğimiz uygulamalar bunlar genel olarak.

Bir daha böyle bir şey yaşamaman için;

1.korsan yazılım ve oyunlardan elinden geldiğince uzak dur.

2.AdGuard kullanarak bazı zararlı internet sitelerini ve reklamları engelleyebilirsiniz. Bilgisayara da indirebiliyorsunuz aynı şekilde.

İyi forumlar.

Hocam mesajınızı kullanabilir miyim? Başka korsan ya da virüs konularında.

Merhaba, bende McAfee var. 300 lira para vererek aldım ama şu an beni crackli The Forest indirirken bu virüs girdi PC'ye ve silemiyorum. Ne yapacağım?

Merhaba, bende McAfee var. 300 lira para vererek aldım ama şu an beni crackli The Forest indirirken bu virüs girdi PC'ye slemiyorum. Ne yapacağım?
Aşağıdakileri uyguladınız mı?
1.Öncelikle aşağıdaki rehberde yazılanları uygula.

2.Kullandığın bütün tarayıcılardaki geçmiş ve önbelleği temizle. Tarayıcıda bilmediğin eklentiler var ise kaldır.

3.Oyunun bütün dosyalarını sildiğinden emin ol. Denetim masasından > program ekle kaldıra gel ve indirilen oyun ile ilgili her şeyi kaldır.

4.Eğer hiçbiri işe yaramazsa format atabilirsin arkadaşın dediği gibi. Bu virüs bilgileri çalan türden.

Virüs ile ilgili herhangi bir hata veya uyarı görürsen fotoğrafını da at.
Eğer uyguladı iseniz güvenli moda girerek elle siliniz fakat regedite bulaştı ise bu da bir sıkıntı açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı