İdman programı değişikli için tavsiye

Yer
North Memphis
Esen olsun, antrenman programımda büyük bir değişiklik yapmayı düşünüyorum. sadece bilgisi olanlar konuya dahil olursa sevinirim.

Normalde haftada tek adale çalışıyorum. Kollarımın diğer bölgelerime göre fazla geri kaldığını düşünüyorum özellikle göğsüm fazla geliştiği için dışarıdan bakıldığında kollarım da zayıf olduğu için göğüslerimin patlaklığı fazla kilodan kaynaklanıyormuş gibi bir görüntü oluşturuyor. Birkaç aydır kollarımı haftada 2 kez çalışıyorum ama sonuç tatmin edici değil.

Yapmayı düşündüğüm şey; belli bir süre sadece kol çalışmak (haftada 2-3) ve orantıyı sağlayana kadar diğer bölgelerimi dümenden ya da hiç çalışmamak şeklinde... Siz ne düşünüyorsunuz, mantıklı bir plan mı, farklı bir yol izlemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kollar hızlı recover olduğu için haftada 1 çalışmak mantıksız split olarak çalışabilirsin.

Süpersetler uygulayabilirsin kolları overtraining oluyorsan kaslarında gelişmez çok set yapma.

Kollar hızlı recover olduğu için haftada 1 çalışmak mantıksız split olarak çalışabilirsin.

Süpersetler uygulayabilirsin kolları overtraining oluyorsan kaslarında gelişmez çok set yapma.

Ben kendi recovery hızıma göre haftada 1 çalışıyordum yani kasım'ın ağrısına göre. Artık haftada 2 kez çalışıyorum, tek bölge çalışmamın sebebi hakkını verince o bölge 5 gün 1 hafta ağrıyor zaten o sebepten. Süperset uyguluyorum. Overtraining olmaya başladığımda antrenmanı bitiriyorum, zaten pump gitmeye başlıyor. Sakatlanmayacak kadar sınırları zorluyorum.

Ben kendi recovery hızıma göre haftada 1 çalışıyordum yani kasım'ın ağrısına göre. Artık haftada 2 kez çalışıyorum, tek bölge çalışmamın sebebi hakkını verince o bölge 5 gün 1 hafta ağrıyor zaten o sebepten. Süperset uyguluyorum. Overtraining olmaya başladığımda antrenmanı bitiriyorum, zaten pump gitmeye başlıyor. Sakatlanmayacak kadar sınırları zorluyorum.
Set sayılarını düşürüp PPL olarak çalışabilirsin hiçkimse haftada 1 kere recover olacak kadar geç olmaz, küçük kas gurupları ortalama 2 günde büyük kas gurupları 3 günde recover olabilir.

Geri
Yukarı