IDM'de indirme duraklatıldıktan sonra bilgisayarın kapatılması dosyayı bozar mı?

Texrtwind

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, 33.5 GB boyutunda Witcher 3 indiriyorum. Büyük bir dosya olduğu için 3 günde 3 parça halinde indirmem gerekiyor. İlk kez IDM kullanıyorum. Akşam "İndirmeyi duraklat" deyip kapatırsam dosya yanar mı?

Dosya Ekleri

• idm.PNG
    idm.PNG
    10,1 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya bozulmaz ama indirme yaptığınız sunucu yarına kadar bağlantıyı kısıtlayabilir. Bunu düzeltmek için de IDM programı sizi yönlendiriyor.
Yeni bir indirme bağlantısını kullanarak dosyaya kaldığı yerden devam ediyor.

Dosya bozulmaz ama indirme yaptığınız sunucu yarına kadar bağlantıyı kısıtlayabilir. Bunu düzeltmek için de IDM programı sizi yönlendiriyor.
Yeni bir indirme bağlantısını kullanarak dosyaya kaldığı yerden devam ediyor.
Nasıl yapabilirim dediğinizi? Yani benim yapmam gereken bir şey var mı yoksa program mı yapıyor?

Nasıl yapabilirim dediğinizi? Yani benim yapmam gereken bir şey var mı yoksa program mı yapıyor?
Devam etme seçeneğine bastığınızda, önce dosyayı düzenliyor.
Daha sonra eğer indirme bağlantısı halen geçerli ise kaldığı yerden devam ediyor.
Başarısız olursa sizi yönlendirip yeniden indirmenizi bekliyor ve yeni linke tıklayınca program otomatik olarak kaldığı yerden devam ediyor.

Son düzenleme:
Devam etme seçeneğine bastığınızda, önce dosyayı düzenliyor.
Daha sonra eğer indirme bağlantısı halen geçerli ise kaldığı yerden devam ediyor.
Başarısız olursa sizi yönlendirip yeniden indirmenizi bekliyor ve yeni linke tıklayınca program otomatik olarak kaldığı yerden devam ediyor.
Anladım hocam, teşekkürler :)

Eğer indirdiğiniz yer devam ettirme özelliğini sağlıyorsa sıkıntı olmaz. Ama sağlamıyorsa o zaman baştan başlatır.

Upload Haven diye bir site. Bilmiyorum
Şurada devam ettirmediğini söylemiş. Chrome kullanmış.

Sen deneyip kendin görebilirsin. Belki sonradan Resume desteği gelmiştir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şurada devam ettirmediğini söylemiş. Chrome kullanmış.

Sen deneyip kendin görebilirsin. Belki sonradan Resume desteği gelmiştir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
IDM'nin bahsettiğim özelliği genelde işe yarıyor. Tarayıcıların büyük kısmı zaten büyük dosyaları indirmede yetersiz. Kaldı ki, site de devam etmeyi destekliyor. Bir sorun olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı