İdrar bulaşan telefona bir şey olur mu?

Sadece_Carlos

Centipat
Daha fazla  
Küçük kuzenim 5-6 yaşlarında, beraber uyuyorduk telefonumun ekranını üzerine yatmış oraya da idrar yapmış. Bir şey olur mu?
Ben uyanmıştımi fark edince telefonu direkt sildim sonra şarjı az diye şarja taktım ve bi 15 dakika ya da yarım saat sonra (tam hatırlamıyorum) ıslak mendil ile sildim arkalı önlü. Üstünden 8 saat falan geçti, tekrar ıslak mendille sildim koku yok gibi. Bir şey olur mu?
Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçük kuzenim 5-6 yaşlarında, beraber uyuyorduk telefonumun ekranını üzerine yatmış oraya da idrar yapmış. Bir şey olur mu?
Ben uyanmıştımi fark edince telefonu direkt sildim sonra şarjı az diye şarja taktım ve bi 15 dakika ya da yarım saat sonra (tam hatırlamıyorum) ıslak mendil ile sildim arkalı önlü. Üstünden 8 saat falan geçti, tekrar ıslak mendille sildim koku yok gibi. Bir şey olur mu?
Ne yapmalıyım?
olmaz içine girdiyse geçmiş olsun

Ben uyanmıştımi fark edince telefonu direkt sildim sonra şarjı az diye şarja taktım ve bir 15 dakika ya da yarım saat sonra (tam hatırlamıyorum) ıslak mendil ile sildim arkalı önlü. Üstünden 8 saat falan geçti, tekrar ıslak mendille sildim koku yok gibi. Bir şey olur mu?
Ne yapmalıyım?

Hacı öncelikle geçmiş olsun, sakın saç kurutma makinesi vs kullanma içinde daha çok iter.

İçine girmediyse bir şey olmaz ama girdiyse ciddi sıkıntı. 8 saattir çalışıyorsa bir şey olacağını sanmıyorum. Yine de emin olmak için birgün falan kapalı tutabilir veya pirince yatırmayı deneyebilirsin(ne kadar işe yaradığı tartışılır) ama dediğim gibi 8 saattir çalışıyorsa bir şey olmamıştır muhtemelen. Direkt telefonun üzerine yapmamıştır diye tahmin ediyorum zaten. 😀

İçine girmediyse bir şey olmaz ama girdiyse ciddi sıkıntı. 8 saattir çalışıyorsa bir şey olacağını sanmıyorum. Yine de emin olmak için bir gün falan kapalı tutabilir veya pirince yatırmayı deneyebilirsin(ne kadar işe yaradığı tartışılır) ama dediğim gibi 8 saattir çalışıyorsa bir şey olmamıştır muhtemelen. Direkt telefonun üzerine yapmamıştır diye tahmin ediyorum zaten. 😀

Bas bayağı yapmıştı P30 Lite telefon yani sıvı geçirmezliği var ama.

Geri
Yukarı