IELTS Konuşma Testinde Sorulanlar

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Bugün IELTS konuşma (speaking) testine katıldım. Aklımda kaldığı kadarı ile sorulan soruları aktaracağım:
  • Nerede oturuyorsun?
  • Bir ülkeye taşınmak isteseydin bu hangisi olurdu?
    • Bu soruyu sormadan önce 2 dakika gibi bir düşünme ve not alma süresi verildi.
  • Çalışanlar için maaş ne kadar önemli?
  • İnsanların sevdiği işi yapması ne kadar önemli?
  • Bir işyeri çalışanlarını motive ederse bundan nasıl fayda edinir?
  • Yaşam standartları hakkında ne düşünüyorsun?

Sınavı yapan kişi İngiliz İngilizcesi konuşan 40 yaşlarında bir kadındı. Keyifli bir sohbet oldu :)

Bu testlerdeki sorulara verilen cevapları ne için kullanıyorlar? Ne işlerine yarıyor mesela?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu testlerdeki sorulara verilen cevapları ne için kullanıyorlar? Ne işlerine yarıyor mesela?
Kurduğun cümlelerin yaratıcılığına, grammer olarak doğru olup olmadığına, vocabulary çeşitliliğine ve zorlanıp zorlanmamana göre puanlıyorlar.
Cevapları burada paylaşamaz çünkü ortalama 12 dakika boyunca kesintisiz konuşuyor ve bunu hatırlamasına pek imkan yok.

Sonuçlar 13 gün sonra açıklanacakmış, paylaşırım sizinle. Yarın asıl test var: yazma, okuma, dinleme :)
Listening'den alabildiğiniz kadar puan almaya çalışın çünkü reading ve writing şansınıza bağlı olarak çok zor çıkabiliyor.
Ben overall 6 almıştım ama writing'im 5 olduğu için üniversite kabul etmemişti (en az 5.5 writing 6 overall istiyorlardı)
Sonuçlar 13 gün sonra açıklanacakmış, paylaşırım sizinle. Yarın asıl test var: yazma, okuma, dinleme :)
British Council mi yoksa IDP mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı